Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Egyedülálló szülőként mennyi...

Egyedülálló szülőként mennyi csp jár? Milyen egyéb kedvezmények járnak?

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Emelt, 13700ft. Kérhetsz gyermekvédelmit, ha az egy főre jutó jövedelmed nem haladja meg a meghatározottat. Szolgáltatóknál lehetsz védendő fogyasztó, ha van gyermekvédelmid.
2013. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Onmagaban az egyedulallosagra a kicsit magasabb, 13700.- osszegu csaladipotlekon kivul semmi mas kedvemeny nem jar. Gyermekvedelmi kedvezmenyt igenyelhetsz, ha az egy fore juto jovedelem nem haladja meg a 39.900 Ft/fot, egyedulallo szulo eseten. Jovedelem a munkaber, tappenz, nyugdij, rokkantnyugdij, arvaellatas, gyed, gyes, tgyas, csaladipotlek es a gyermektartasdij is. Ha megkapod, akkor a gyermeked ingyenes intezmenyi etkezesre jogosult, illetve evente ketszer hatezer koruli Erzsebet utalvanyt kapsz.
2013. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
EGYEDÜL NEVELEM A KISLÁNYOM 13700 KAPOK.
2013. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez gyönyörű. Akkor ez nem játszik szerintem, mert egyéni vállalkozó vagyok (katás rendszerben), hiába nem keresek sokszor egy vasat sem, de hivatalosan a bérem ezt meghaladja :S És arról tudtok valami, ha külföldön (német) szülöm meg a gyerekem akkor onnan is jár pénz? Mert eza magyar állam ez egy nagy 0. Nem a terhességtől, hanem ettől hányok ami itt van....
2013. nov. 27. 08:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Hány hetes terhes vany?

Én kint szültem Németországban, bár itt is élek már 2 éve. Ha nem itt élsz, akkor nem jár semmi. HA nincs bejelentett lakcímed, fizetett TB-d, nem kinti nőgyógyászhoz jártál akkor nem kapsz semmit. (Mutterpass kell ez a magyar terheskönyv). Ha csak kijönnél szülni a külföldi orvosok meg sem értenék a kiskönyvedben leírtakat, hogy milyen volt a terhességed. Magyar Tb itt nem ér semmit.

Kint egy évig jár a gyes, összege 300 euró. Családi pótlék: 184 euró.

Ha a párod kint kint dolgozik és még jó kapcsolatban vagytok és házasságotok még fennáll, akkor esetleg még ő tudna segítni neked hogy kintről kapd ezeket az ellátásokat.

2013. nov. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

lemaradt a gyes 300euró/hó és 12 hónapig jár.

a családi 184 euró/hó

2013. nov. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos párom is itthon dolgozik jelenleg szóval marad minden az eredetiben:(
2013. nov. 29. 08:02
 8/9 anonim ***** válasza:
ha van párod minek akarsz olyan dolgokat igénybe venni, amire nem vagy jogosult?
2013. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy fontos dolgot kihagyott mindenki.

Megillet az Szja.tv-ben írt családi kedvezmény, amit vagy te, vagy a párod igénybe vehet.

(Nekem úgy tűnik, hogy ez gy "fal" egyedülállóság lenne.)

A családi kedvezmény az összevont adóalapba tartozó jövedelmedet csökkentené, vagyis a személyi jövedelemadó-előleg, illetve az adó megállapításánál nem kellene figyelembe venni.

Ha nem vagy egyedülálló, akkor a pároddal megoszthatod a családi kedvezményt...

2013. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!