Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Gyermekem 11 éves, és egészség...

Limpek Krisztián kérdése:

Gyermekem 11 éves, és egészséges. Édesanyja (akivel már rég nem élek együtt) egyedülállóként emelt családi pótlékot kap. Jogosult e, MÁK utazási kártya igénylésére?

Figyelt kérdés

#egyedülálló #családi pótlék #mák utazási kártya
2013. szept. 2. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. szept. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem,az tartós betegség esetén jár csak
2013. szept. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
És mire kap emelt családi pótlékot?Azt beteg gyermek után adják.Vagy,ha ő a beteg és még akkor megítélték neki,mielőtt betöltötte volna a 18-at.Utána saját magára kapja (mint én) alanyi jogon és jár utazási kedvezmény is,közgyógy igazolvány is,keresetétől függően.
2013. szept. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztosan az egyedülállónak járó plusz ezer forint miatt gondolja emeltek.....
2013. szept. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolso szerintem is csak az ezer ft miatt hiszi hogy emeltett kap ,a valodi emelt családi potlékot tartosan beteg,gyerek vagy felnött kapja aki gyerekkorátol ezt kapja ,anak jár a MÁK utazási kártyája .
2013. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

és igen......, én az (emelt) családi pótlék alatt, az egyedülállóság miatt gondoltam, értettem - ami igazából 2000 Ft különbség.

De ha ez így már nem számít (abban az értelemben) emeltnek, akkor tovább nincs miről beszélni...!!!

Még egyszer köszönöm szépen a segítséget :)

2013. szept. 5. 18:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Erdekes... Egy gyerekre családban 12.200.- a csaladipotlek, egyedülálló szülőnel 13.700.- Esküszöm, nekem ez 1500 forint, nem kétezer....
2013. szept. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben!

Mivel nem él velem gyermekem, ezért nem tudtam pontosan az összeget...

De nyugodtan lehet gúnyolódni.

Akkor legyen 1500.

Bár az egyik válaszában 1000-t írt.

Ha már itt tartunk...!

Nem kell válaszolnia - amit szerettem volna, azt már köszönöm, megtudtam.

Minden jót

2013. szept. 8. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!