Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Hogyan kell átíratni a volt...

Hogyan kell átíratni a volt párom nevéről az én nevemre a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Mi az eljárás módja?Hová kell bemenni,mit kell kitölteni?Online lehet intézni?Miután átirattam,csak ezután tudom intézni az egyedülállóknak járó családi pótlékot.
2014. jan. 7. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Államkincstárnál kell intézni, ha jól tudom, az apának le kell mondania róla, hogy utána te kaphasd meg... hívd fel az államkincstárt és ott megmondják milyen nyomtatvány, milyen papírok szükségesek hozzá
2014. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Mindenképpen fel fogom hívni őket.
2014. jan. 7. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:
annyit mindenképp hozzátennék, (én is átírattam de 5 évvel ezelőtt és már nem emlékszem pontosan mik kellettek ezért mondtam hogy hívd fel őket :) ) hogy nem tudom mikor költöztetek szét, de ha megkérdezik, mindenképp azt mond vagy írd rá a papírba, hogy MOST!!! ugyanis nálunk előállt egy olyan probléma, hogy már évek óta külön éltünk, természetesen a volt férjem mindig odaadta a pénzt, sose volt belőle probléma, aztán mikor átírattam én hülye ráírtam hogy évek óta külön élünk a gyermek nálam van (volt, lesz) erre kiküldtek férjemnek egy bírságot, vagy minek nevezzem, hogy visszaköveteli az államkincstár tőle egy összegben az évekig megkapott családit!!!! bementem megkérdeztem, hogy oké.. visszafizeti.. de akkor én megkapom???? erre: nem!!! na erre kaptak tőlem egy szép levelet a nagyokosok, hogy a férjem mindig a kezembe adta, és ha most visszakövetelik tőle , azt nekem kell visszafizetnem hisz én kaptam meg, és ha utána nem adják nekem vissza az azt jelenti, hogy az állam a gyermekem után évekig nem fizette ki az alanyi jogon járó CSP-t... na erre megszüntették az eljárást :D és természetesen törölték a tartozást... de ez hónapokba telt míg elintéztük! Szóval vigyázz nehogy ti is ebbe a hibába essetek és leveleznetek kelljen... :) "1"
2014. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mármint ne azt a szót írd rá hogy "MOST" hanem 1-2 héten belüli dátumot! :))))
2014. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megírtad ezeket és figyelmeztettél!2012 augusztusában mentünk külön...a gyerek apja nekem is odaadta minden hónapban a pénzt.Nem fogom elmondani nekik,az biztos.
2014. jan. 8. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!