Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell az egyedülállóként...

Hogyan kell az egyedülállóként kapott családi pótlékot normál csp-ra átíratni?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk egy címre bejelentve a párommal, viszont 2. babánkat várjuk. Nem akarom, hogy problémám legyen belőle. Vagy maradjon így ahogy van?
2011. aug. 31. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Én fél éve tettem. Bemész a TB-be, és elmondod, hogy át szeretnéd íratni normálra. Ki kell tölteni egy nyomtatványt, aztán majd kapsz egy határozatot, hogy ezentúl nem az emeltet kapod.
2011. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Te is ugyanígy voltál hogy 2. babát vártál? Nem volt belőle probléma?
2011. aug. 31. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan maradhat így!Senki nem fog utána járni, érdeklődni! Tapasztalat!


De 1 hónapja Én is lemondtam az emeltről, mert apa új munkahelyre ment, magasabb fizuval, így jobban kitudtuk használni az adókedvezményt. Konkrétan 1500 Ft helyett nyertünk havi 20 000 ft-ot. Csak írtam egy levelet, hogy ettől a dátumtól nem kérem, még indoklást sem írtam, utólag sem kérdezték. Igaz még így sem vagyunk egy lakcímen Apával, de nekem le kellett mondani, mert a kicsit beírtuk Apához a már említett ügy miatt.


Ha megvan még az a levél amit küldtek még az első babánál, hogy ettől és ettől ennyi pénzt fogsz kapni akkor az nagyon jó, mert rajta van az ügyintéződ neve is. Ha nincs akkor sincs gond, majd ők megkeresik kihez tartozol. Csak írd bele a kicsi nevét, születési idejét, TAJ számát.

2011. aug. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Semmi gond nem volt, persze, hogy nem, amíg kevesebb pénzt kérsz, és nem többet. De szerintem a legjobb személyesen, ha nem laktok messze.
2011. szept. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!