Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért vonták meg a családipótl...

Miért vonták meg a családipótlékot?

Figyelt kérdés
Férjnél vagyok, van 3 gyerekünk, én igényeltem a családipótlékot és eddig meg is kaptuk. A férjem kiment külföldre dolgozni, és én írtam a Magyar Állam Kincstárnak, hogy kint a férjem megszeretné igényelni a családipótlék különbözetet, és ehhez legyenek szívesek küldjenek papírokat. Erre fő megvonták a családipótlékot tőlünk. 6 hónapot dolgozottt kint a férjem, de most hazaküldték ,nincs munkahelye, tehát a családi pótlékot még el sem indítottuk, semilyen papírt nem adtunk be sehová. Tőlem meg itt magy..on. megvonták . Felhívtuk őket nagy nehezen , azt mondták azért mert a férjem kint dolgozott és kérje meg ott a családipótlékot. Van ilyen????? Ha valaki párja kint dolgozik akkor annak a családnak már nem is jár a családipótlék???? Hová fordulhatnék ez ügyben??? Nem hiszem el, hogy ilyen létezik. Most itt állunk 3 gyerekkel 1 fillér nélkül,mivel a férjemnek sincs munkahelye. Azt mondták, hogy meg kell újra igényelni, de ezt a 6 hónapot vissza kell fizetni.
2014. jan. 14. 09:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%
Igen, egyszerre csak egy országból kaphatjátok.
2014. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Hát igen, nem kellett volna telhetetlennek lenni, és papírokat kéregetni a külföldi megigényléshez.
2014. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%

Igen, ez így van sajnos, az EU-n belül csak 1 országból kaphatsz. Mi 6 évet éltünk külföldön, de én ilyet még nem hallottam, hogy CSP különbözetet kapott volna valaki egy második országból.

Ha meg tudod oldani, akkor én bemennék egy MÁK-hoz, mert úgy tűnik telefonon nem túl hatékonyak.

Tudom, hogy késő bánat, de az ismeretségi körünkben csak akkor mondták le az itthoni folyósítást, amikor kint már megkapták a helyi szabályoknak megfelelő CSP-ot. Sőt, több olyanról is hallottam, akik 2 helyről kapták évekig...

2014. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Egyébként melyik országról van szó?
2014. jan. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Mi külföldön nem igényeltük meg !!!! Semmilyen papírt nem adtunk be. Mi az hogy nem kellett volna telhetetlennek lenni?????? Ami jár az jár. Nem hiába dolgozik a férjem küldföldön. 5 hetente láttuk 4 napot. Itt a környezetünkbe nagyon sokan kint dolgoznak és mindenki megigényelte kint a családipótlékot, és jár nekik. Honnan kérjek papirokt kedves hozzászóló? Nem azért írtam ide, hogy csesztessetek, hanem , hogy egyáltalán van-e ilyen,és jogosan vonták-e meg? Annak nem jár csp akinek a férje külföldön dolgozik??????????????
2014. jan. 14. 10:00
 6/23 A kérdező kommentje:
NÉmetországról van szó !! Még egyszer leírom, hogy sehová nem adtunk be semilyen papírt, nem kértük kint a csp-ot, tavaszra szerettük volna, mert tudtuk,hogy ha megigényeljük akkor itt nem kapom, viszont anyagilag most nem állunk úgy , hogy csp nélkül ki bírnánk.
2014. jan. 14. 10:02
 7/23 A kérdező kommentje:
Ismeretségi körünkben mindenki megkapta a különbözetet. Amennyivel kint több a csp. azt a férj megkapja. Ez így van , és törvényes. A férjem főnöke is azzal nyüstölt minket egyfolytába ,hogy intézzük, mert ott kint ez jár. Tavasszal akartuk intézni.
2014. jan. 14. 10:05
 8/23 anonim ***** válasza:
Menj be és igényeld meg, személyesen hatékonyabban el tudod intézni. Vigyél magaddal minden papírt.
2014. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok személyesen bemenni a MÁK- hoz, telefonon is 1 óra telefon tartás volt mire bírtam valakivel beszélni.
2014. jan. 14. 10:08
 10/23 anonim ***** válasza:
Írj nekik emailt. Hátha arra hamarabb reagálnak.
2014. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!