Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Meddig jár fiamnak a családi...

Meddig jár fiamnak a családi pótlék ez esetben?

Figyelt kérdés
Fiam március elején tölti be a 18. életévét. Májusban kezdi meg az érettségi vizsgákat. Érettségi után NEM szakiskolába és NEM is OKJ-s képzésre megy, hanem sikeres felvételi esetén megkezdi egyetemi tanulmányait (szeptembertől). Ez esetben meddig jár utána családi pótlék?
2014. febr. 25. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
20 éves korig.
2014. febr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de úgy tudom, hogy 20 éves korig csakis abban az esetben járna, hogy ha szakiskolába vagy OKJ-s képzésre menne tovább érettségi után. Ő viszont egyetemre fog tovább menni. Egyetemista fiú után pedig úgy tudom, már nem jár családi pótlék.
2014. febr. 25. 15:22
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
De jár.
2014. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Csak akkor jár 18 év felett, hogyha nappali tagozaton, közoktatásban tanul tovább. Tehát egyetemen, ami felsőoktatásnak számít, már nem jár.

2014. febr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4-es: köszönöm! Szerintem is így van. Tehát gimnázium után már nem jár neki, mivel egyetemre fog menni. A kérdés csak az, hogy amíg még gimnáziumban tanul, meddig jár neki: március elejéig (ekkor tölti be ugyanis a 18-at), vagy pedig a gimnáziumi tanév végéig, azaz júniusig?
2014. febr. 25. 15:50
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom első minek írsz ha baromságot tudsz csak írni?

Ha egyetemen tanul nem jár családi ott majd ha jól tanul kap ösztöndíjat ha rászorultok szociálist és bursha hungarikát.

2014. febr. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az iskola végéig jár, tehát júniusra még igen. A felsőoktatásra sajnos nem jár.
2014. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak! Tehát júniusig fog járni.
2014. febr. 25. 17:04
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem júniusig,hanem augusztusig jár!Az én fiam májusban volt 18 éves(4 évvel ezelőtt),és szeptemberben kaptam meg az utolsót(az volt az augusztusi).Az "évnek" hivatalosan akkor van vége,a következő szept. 1.-vel kezdődik.

1 évvel később egyetemre ment.Bár utána nem kapom,mivel van 2 kicsi tesója rájuk a 3 gyerekes összeget kapom(2x16000 ft).Ez addig lesz így,amíg a nagy az első diplomáját megszerzi.

2014. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül van igazad, utolsó!

Addig jár családi, ameddig a tanulói jogviszony. Ezt a szinte minden iskolában június 30-cal állapítják meg. Lehet, hogy korábban így volt, ma már nincs. Ha nem felsőoktatásban tanul tovább, akkor is csak visszamenőlegesen tudja megigényelni a július, augusztusi családit. Lehet, hogy korábban augusztusig kapta, ma már nem.

Kedves kérdező! Ha biztosra akarsz menni, kérjetek egy iskolalátogatási papírt az intézménytől. Azon fel lesz tüntetve a jogviszony vége.

2014. febr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!