Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Iden erettsegizik a lanyom....

Iden erettsegizik a lanyom. Junius 30 ig jogviszonya van. Jelentkezett fosulira. De ugye arrol csak kesobb lesz hir. Nyaron nem kapjuk a csaladit?

Figyelt kérdés

#érettségi #.nyar.
2014. jún. 19. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

[link]


"Ha a nem tanköteles gyermek tanulói jogviszonya a szorgalmi idő utolsó napján vagy az első vizsgaidőszak utolsó napján (érettségi) megszűnik, de az új tanítási évre tanulói jogviszonyt létesít, akkor utána arra az időre, (a nyári szünetre), amely alatt nem állt tanulói jogviszonyban, legfeljebb azonban két hónap időtartamra utólag családi pótlékot kell megállapítani. Ez a lehetőség csak az akkor biztosított, ha a tanuló a tanév megkezdésekor még nem töltötte be a 20. életévét!"


Ez szerintem rátok érvényes, és ez alapján nem kapsz nyáron családit, de majd amikor felvették visszamenőlegesen megkapod utólag legfeljebb a 2 hónapit.

Azaz június 30-ig kapod, ezután amíg nem lesz újra jogviszonya(max 20 éves koráig) addig nem kapsz családit.


Itt szemezgethetsz a válaszokból, ha időd, és energiád engedi:

[link]

2014. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Nem kapsz már többet családit...


És ezzel együtt le kell mondanod a munkáltatónál júliustól ac saládi kedvezmény érvényesítését is.

2014. jún. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
első, nem lesz a gyereknek tanulói jogviszinya, mert főiskolára megy. Ott hallgatói jogviszony van. TAnuló akkor lesz, ha okj képzésre kerül be.
2014. jún. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sem nyáron, sem később nem lesz családi, ha felveszik a főiskolára. Hallgatói jogviszony esetén ugyanis nem jár sem családi, sem adókedvezmény.
2014. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Kérlek titeket adjatok már még lepontozást, és még vagy 10 pm-et, hogy milyen hülye vagyok. Köszönöm!
2014. jún. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
En ugy tudtam h a fosulisok kapnak. Igy is nehez lesz. Hogy gyozik ezt a szegenyek ?
2014. jún. 19. 19:24
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Diákhitel 1, vagy diámunka, bursa, szociális támogatás, ösztöndíj.

Van főiskolán is rengeteg lehetőség pénzszerzésre. Mentorkodhat, vagy dékáni pályázatokban is részt vehet. Anno én is részt vettem, és csak a dékáni adott havi 40 ezret.

Tanítottam is, ez az utolsó évben volt, havi 20 ezerért.

Nézzen utána a pályázatoknak.

2014. jún. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

hát gratulálok, hogy a korrekt és helyes válaszok nullán vannak...


kérdező, ez van, ez a törvény. Ha van még legalább két gyerekekd, aki után jogosult vagy családi pótlékra, akkor azért annyiban számít a főiskolás, hogy a gyerekszám meghatározásánál figyelembe vehető, tehát a két gyerek után a 3 gyereke esetén járó összeget kapod / gyerek, és ez vonatkozik a családi kedvezményre is, ott is figyelembe vehető, de nem kedvezményre jogosító már a nagy.

2014. jún. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

# 2/6

Teljesen jól leírta hiába pontozzátok le se családi se adókedvezmény nem jár.



Önkormányzattól lehet kérni bursha hungarikát, egyetemtől szociális támogatást ha jól tanul ösztöndíjat is kaphat. Persze ezek majd második félévtől járnak ha járnak.

2014. jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :)
2014. jún. 19. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!