Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ausztriából családi pótlék?

Ausztriából családi pótlék?

Figyelt kérdés

Olyanok tapasztalatára lenne szükségem, akik Ausztriából kapnak családi pótlék különbözetet. Márciusban adtuk be a kérvényt, férjem egy éve dolgozik kinn. Kb. egy hónappal ezelőtt kitöltöttem egy nyomtatvány, amit az Államkincstár küldött ki nekem, hogy ez még hiányzik, és ezt a hiányt kérte Ausztria pótolni. A héten felhívtuk az államkincstárt, és azt mondták, hogy ők már tovább küldték Ausztriának.

Kinek mennyi időbe telt amíg utaltak az osztrákok, miután minden papírt megkaptak a magyar államkincstártól?


különbözetet is két havonta kapjátok vagy évente?


köszi a válaszokat!:)


2014. júl. 26. 14:35
 1/6 anonim válasza:

Mi februárban adtuk be először és novemberben kaptuk meg.

Azóta is évente egyszer kapjuk.

Én úgy tudom csak azok kapják 2 havonta,ahol anyukának nincsen jövedelme.

Állítólag jövőre akarnak változtatni,hogy mindenki héthavonta kaphassa és ne legyen olyan sok időhúzás magyar részről.

2014. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
nem héthavonta,hanem kéthavonta,bocs
2014. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi !


mert a csaj aki intézte nekünk azt mondta, hogy majd kéthavonta jön...hát nem tudom, akkor majd kiderül..akkor ha mostanában várnám az utalást egy kicsit korai lenne :(

2014. júl. 26. 18:01
 4/6 anonim válasza:

Nekünk is fél évet mondtak,de ez még egyik ismerősömnek se jött be.

Egyébként előtte nap kaptunk egy levelet róla,hogy utaltak.

Én olyan decemberre számítanék!

Most is évente kapjuk,mert van munkaviszonyom.

2 sógornőm viszont 2 havonta,mert egyikük gyesen van,a másik meg nem dolgozik.

Érdekes rendszer,de egybe is jól jön!

2014. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi, hogy válaszoltatok:)

hát nekem is van munkaviszonyom, úgyhogy akkor évente...hát igen, úgy is jól jön ;)

2014. júl. 28. 19:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, felmerült még egy kérdés: csak lezárt évet számolnak el vagy kifizetéstől kifizetésig?
2014. aug. 21. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!