Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A volt élettársnak jár (gyerek...

A volt élettársnak jár (gyerektartás címen) a közös gyerekünk után járó családi pótlékból?

Figyelt kérdés
A férjem előző kapcsolatából van egy gyereke, aki után 20%-os gyerektartást fizet. Hamarosan közös gyerekünk születik, aki után a férjem veszi igénybe a családi pótlékot, családi adókedvezményt.
2014. szept. 27. 14:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az össz. jövedelemből vonják a 20%-ot, tehát sajnos igen, ilyen rosszul van megoldva, a ti közös gyereketek után járó kedvezményből is levonódik a 20% és megy az előző gyereknek.

Mi is így jártunk sajnos.

2014. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez felfoghatatlan számunkra. Mi köze a volt párjának a mi közös gyerekünk után járó pénzhez?
2014. szept. 27. 15:10
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
A férjednek az is jövedelem. A családi pótlékot te is kérheted. Ez nem megoldható?
2014. szept. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen,ez a megoldás,viszont akkor így a családi adókedvezményt nem tudjuk igénybe venni,mert úgy tudom,hogy az veheti igénybe csak aki a családi pótlékot.
2014. szept. 27. 15:27
 5/12 anonim ***** válasza:

A Gyedből nem tudod igénybe venni az adókedvezményt?


A családi pótlékot biztos kérheted te attól, hogy a férjed kéri az adókedvezményt, nem összefüggő a dolog.

2014. szept. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezeknek utána kell járni. Nem tudom ezeket.
2014. szept. 27. 15:39
 7/12 anonim ***** válasza:
tgyás gyedből te is igényelheted, gyesen mellett meg már dolgozhat és akkor is fizetésből vonják.
2014. szept. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz.A családi pótlékot te is igénybe veheted,nem csak az a fél teheti ezt aki a családi adókedvezményt is igényli.
2014. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én kapom a gyest és a családi pótlékot a ferjem pedig az adókedvezményt. Tehat ez igy mukodik. A gyedre is lehet kérni a kedvezményt.
2014. szept. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

1. vagyok

A családi adókedvezményre értettem, hogy abból kap 20%-ot a volt nő is.

A családi pótlék az én nevemre jön, így abból nem vonnak szerencsére.

Engem is rettentően felháborít és elszomorít, de sajnos nem lehet mit tenni, ha csak az apa dolgozik.

2014. szept. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!