Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » 1997 ben született gyermekem...

R. Éva kérdése:

1997 ben született gyermekem után ha le jár a családi, a babakötvényt hol tudom megigényelni, és mennyi pénz jár?

Figyelt kérdés

2014. nov. 18. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehol és semennyi. Emlékeim szerint 2005. óta van csak babakötvény.
2014. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
én ugy tudom a babakötvényt születéskor kell ögényelni, az állam ad kezdésnek 42000 aztán neked kell havonta valamennyit rakni hozzá.
2014. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az allam adja, ne szabadfelhasznalasu, iskola, lakas, vallalkozasra koltheto. Valasztani kell h a gyerek mire forditja. Nem kotelezo hozza fizetni de lehet. Ha nem fizetsz akkor kb 80-90ezer korul kap. Nekunk legalabbis igy mondtak. Ha fizettel hozza akkor ugye tobb. Nem tudom milyen kamattal megy ez. Mi mashol nyitottunk neki szabad felhasznalasu sporolast.

Amugy azt nem tudom h nektek van-e egyaltalan ilyen. 97ben nem tudom h adtak-e mar babakotvenyt.

2014. nov. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

sehol, és semennyi


2005 dec 31-e után születteknek lehet, az államkincstárnál,

ha start számlát is akarsz, akkor azt is ott, de vanank sokkal jobb megoldások még az államitámogatás ellenére is a startszámlánál..


nagyon kötött a felhasználása, annak az ideőpontja, és az is, hogy mire lehet

2014. nov. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!