Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Milyen kedvezményekre vagyok...

Milyen kedvezményekre vagyok jogosult ha kismama vagyok? (91. nap)

Figyelt kérdés
Több oldalon olvastam a csp-ről, valahol azt írta,h. a magzat 91. napjától igényelhető, valahol azt, hogy a születéstől.Bejelentett munkaviszonyom van, ami határozott idejű, 11.30-án megszűnik, én pedig január 02-re vagyok kiírva. Volt már valaki ilyen helyzetben, mi a legjobb megoldás? (bejelenteni magam 1 hónapra/hamarabb elmenni gyedre?)

2015. júl. 2. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Adokedvezmenyre vagy jogosult, ami 10 ezer forint. A többi csak szülés után jár.

Határozott idejű szerződés esetében nincs mit tenni, a munkáltató nem köteles hosszabbitani. Egyébként nem is mehetnel el gyedre de meg tgyas-ra sem, maximum 30 nappal a kiirt dátum előtt, ami ugye december.

2015. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2. kommentelő! A meglátásodra annyit reagálnék, hogy a bérem és a férjem bére is van olyan magas, hogy több családot is segélyezünk az adónkból, ami már több éve folyamatos. Úgy gondolom, hogy nem alamizsna vagy szégyen élni azokkal a lehetőségekkel, ami kicsit engem és a családomat segíti.
2015. júl. 2. 22:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy az adókedvezmény nem is olyan mint a gyes.. végülis annak jár aki fizet adót. Akkor hogy is alakítja az állam pénzét? Nem 60-at fizetek az államnak csak 50-et? Magyarul még mindig el van tartva az adómból olyan, aki nem dolgozik.. elég fura komment volt kedves 2-es.
2015. júl. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg olyan magas a béretek, akkor nem értem, minek kell a kedvezmény.
2015. júl. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

adókedvezményt tudsz igénybe venni.

szülés után csp, ha nincs munkaviszonyod akkor gyes. ha lesz vagy munkanélkülire mész akkor tudod igényelni a csedet, majd a gyedet. a gyerek 2 éves korától pedig gyest.

azonkívül szülés után egyszeri anyaságit

2015. júl. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy ez nem rászorultsági kérdés. A férjem és én évek óta adózunk, amit más valamilyen formában megkap. Miért bűn az, hogy ha van lehetőség, én is élnék ezzel? Nyilván nem ezen fog múlni a megélhetésünk.
2015. júl. 2. 22:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Családi pótlék : 12.200 ft a gyerek születésétől, egyszeri anyasági kb. 65.000 ft. Az adókedvezményt igényelheti a férjed is. Hány éve dolgozol? Nem tudsz álláskeresésire menni? Úgy járna CSED és GYED is, de ennek utána kell járni. Amúgy miért ne élhetne a kedvezményekkel ha egyszer jár neki?
2015. júl. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik érdemben válaszoltak a kérdésre.
2015. júl. 2. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:
azt azért még leírnám, hogy a munkanélküli ugye 3 hónap, így ha azáltal kapod a gyedet, akkor ha lesz kistesó, nem leszel jogosult gyedre/csedre! tehát ha több gyerekben gondolkodtok hosszú távon, akkor jobban jársz ha ismerős bejelent. de persze az se jó ha csak 1 hónapra, mert igencsak szemet szúrhat és csalással vádolhatnak meg titeket. jól rágjátok át ezt!
2015. júl. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!