Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Jogtalanul felvettuk? Mi lesz...

Jogtalanul felvettuk? Mi lesz igy?

Figyelt kérdés
Udv. 2014 november ota veszem fel a csaladipotlekot ami nem jar meg mert akkor rugtak ki vagy en leptem ki a sulibol mar nem emlekszem. Anyam neven jon a penz de 80%ban en vettem fel es oda is irtam a nevem es melle hogy fia.. rossz dontes volt. Felnottkent dolgozo ember vagyok es szeretnem lemondani mert anyam mindig csak halogatta. Mit tegyek most? Kkit kell felhivnom? Vagy mi a teendo? Igazabol kinek kell jogilag visszafizetni a penzt? Nekem vagy anyamnak? Lesz belole rendorsegi ugy?
2016. jan. 28. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kamatostol vissza kell fizetni. Talan meg büntetés is lesz.
2016. jan. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Oda kell írnod, ahonnan küldik a családi pótlékot. Kamatostól kell visszafizetni.
2016. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Anyukádnak fog kelleni vissza fizetni.

Ha szerencsétek van, nem derül ki, mikortól nem jársz iskolába...

2016. jan. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
anyukadnak kell, munkaberre fognak tenni vegrehajtast, abbol fogjak vonni neki
2016. jan. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Annak kell visszafizetni, akinek a nevén volt a családi pótlék. Mikortól nem tanulsz és dolgozol? Hány éves vagy?
2016. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az is szép, hogy nem emlékszel, kirúgtak vagy leleptel...
2016. jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Be kell szerezni egy iskolalátogatási igazolást, azon rajta lesz, mikor szakadt meg a tanulmány, ezt kérni is fogják. Minél előbb a végére jártok, annál kevesebbe fog kerülni. Ha meg lesz a határozat, kérhettek részletfizetést. Jogilag annak kell elrendezni, aki az igénylő, tehát a szülőnek.
2016. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy te vetted át a postástól, de ez a része nem érdekel senkit. Anyukád nevére érkezett, neki kellett volna lemondania. Nem értem, miért halogatta, ha tudta, hogy már nem vagy rá jogosult.

Vissza kell fizetni. Ha ti, magatoktól jelzitek, hogy már egy ideje nem jár, és szeretnétek visszaadni, akkor jobban jártok, mintha megvárjátok, hogy az államkincstár vegye észre.

Rendőrségi ügy ebből nem lesz, maximum bírósági, de ha időben kapcsoltok, akkor nem lesz az sem.

2016. jan. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SzMHZs válasza:
Vissza kell utalnod, valószínűleg kamatostól. Nekem tévedésből folyósították tovább diploma után az árvaellátást, én rögtön szóltam, de mire a végére jártak, eltelt 3 hónap, és minden hónapban jött a pénz. Csodálkozok mondjuk, hogy nem jöttek rá ennyi idő alatt, valószínű az iskola se jelentett ki, vagy ilyesmi.
2016. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!