Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Járhat nekünk az emelt családi...

Járhat nekünk az emelt családi asztma gyanúra?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy álladó pipát, szükség esetén egy másikat és inhaláló cseppet. 14 hónapos kislányon Pulmonológiai kezelés alatt ál, mivel pici így csak asztma gyanús, mert 3 éves kor alatt nem tudják 100% kivizsgálni. 4 hónap alatt másodjára kerültünk vele kórházba. Szerintetek?
2016. febr. 3. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
gyanúra nem, csak ha megvan a dg.
2016. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy csak állandó gyógyszerszedésre adják, ha csak időszakosan kell, akkor nem.

Barátaink jártak így, fél évig nem fulladt be a gyerek és nem kaptak papírt többet.

2016. febr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kaptok rá emelt családit, az asztmát még valamikor 2014 táján kivették azok közül a betegségek közül, ami után járna.
2016. febr. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmiféle gyanúra nem adnak, csak konkrét diagnózisra.Az ashtma esetében sok szigorítás történt, csak bizonyos típúsúakra jár már, az igen súlyos fajtákra. Ezt a BNO kódok jelölik, itt megtalálod a listát, a 13-as pontban:

[link]

A pulmonológusotok tudni fogja, hogy a Ti BNO kódotokra jár-e, avagy kap-e majd olyan diagnózist, amire igen. Én ennyiből azt gondolnám, ez nem fog beletartozni. Az én fiam is állandó jelleggel használ Flixotide-ot, e mellé esetenként Ventolint, plusz szezonálisan tablettát is szed, tavasszal és ősszel 2, nyáron 1 félét. Rendszeresen fullad és rohamai is vannak. Ettől függetlenül Ő sem jogosult, emelt összegű családi pótlékot mi teljesen más okból kapunk.

2016. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gyanúra biztosan nem, sőt még valószínűleg akkor sem, ha történetesen asztmás is.

A szomszédunk gyerekei mindketten azok, plusz különböző allergiáik is vannak, rendszeresen allergia gyógyszereket szednek, ettől függetlenül semmilyen pénzbeni támogatást nem kapnak, mert nem jár nekik.

2016. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!