Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Szerintetek most visszakaptam...

Szerintetek most visszakaptam a családi pótlékot?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet, de nem vagyok otthol, anyukám hívott fel és elmondta, hogy mi van benne nagyjából. Ma 2 hete, hogy voltam felülvizsgálaton. 21 éves múltam és már nem járok suliba, mégis kapom/kaptam az emelt családit, szóval alanyi jogon. A levélben az állt, hogy 50%-ot adtak, ami már elméletileg elég. (58% volt eddig amúgy). "A tartósan beteg, illetőleg súlyosan fogyatékos gyermekek után magasabb összegű családi pótlékot igényelhetnek a szülők. Magasabb összegű családi pótlékra jogosult továbbá az a tizennyolc évesnél idősebb személy, aki a tizennyolcadik életévének betöltése előtt munkaképességét legalább 67 százalékban elvesztette, illetve legalább 50 százalékos mértékű egészségkárosodást szenvedett betöltött tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos személy, feltéve, ha utána tizennyolcadik életévének betöltéséig magasabb összegű családi pótlékot folyósítottak." Nem tudom, hogy munkaképességemet hány %-ban vesztettem el, de mivel eddig is kaptam, akkor gondolom minimum 67%-ban. Az 50%-os egészségkárosodás megvan. Szerintetek akkor most visszakapom/visszakaptam?

2016. márc. 9. 12:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy ezt a levelet még csak a járási hivataltól kaptam egy másik ellátással kapcsolatban.
2016. márc. 9. 13:58
 2/3 anonim ***** válasza:

na mi volt a levélben?

csp-t csak az kap aki nappalin tanul. szóval nem hiszem, hogy kapnál bármit, de most már kíváncsi vagyok.


a családi pótlék meg nem függ össze a munkaképtelenséggel, pl. egy tejallergiás minden munkát el tud végezni, mégis kaphatja a csp-t 12 éves koráig ha nappalin tanul.

2016. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én kb. 3 éve nem járok suliba mégis kaptam februárig. Alanyi jogon lehet kapni bármeddig, ha úgy ítélik meg, van aki 40-50 évesen is kapja. A levélt a járási hivataltól kaptam, onnan is kapok valami ellátást és ezt visszaadták. Ez a levél azért érdekes, mivel ebben is benne van a százalek. 50%-ot adtak, ami elvileg már a családihoz is elég, de most nem tudom, hogy mi lesz és fontos lenne tudnom minél hamarabb...:)
2016. márc. 9. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!