Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Feleségemmel több mint 3...

Feleségemmel több mint 3 hónapot fogunk külföldön élni. Jár a CSP?

Figyelt kérdés

Azt halottam, hogy be KELL jelenteni a magyar államkincstárnak, de nem tudom,hogy ilyenkor meg is vonják?

Németországban élünk,tehát EU-n belül.

1 éves kisfiúnk után kapjuk.



2016. máj. 2. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, és kintről kapjátok majd.
2016. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

csak akkor kell bejelenteni ha kiköltöztök, életvitelszeren onnantól ott éltek, látogatni jöttök haza.

3 hónap az azért nem kiköltözés, inkább nyaralás, nem kell bejelenteni és nem lesztek jogosultak onnantól német csp-re csak mert 3 hónapot ott tartózkodtok

2016. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Több évig kint leszünk
2016. máj. 3. 06:31
 4/5 anonim ***** válasza:

ja, az úgy más. igen, akkor le kell jelenteni (gyermekvédelemnél, hogy mondjuk a védőoltások vagy az iskolába íratás miatt ne keressenek, annak hiánya miatt ne büntessenek), és meg kell szüntetni a csp folyósítást.

németországból kaptok majd ha lesz ott munkátok és lakcímetek

2016. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jaj nehogy jelentsetek semmit! Ugy menjetek ki,mintha nyaralni mennetek! Nem kell azt tudni senkinek! Mi svajcba laktunk es magyarbol igenyeltuk a csaladit!azota mar 5honapja vissza jottunk magyarba,a lanyom 17honapos es meg egy forint csaladit se kaptam ra,annyit kinlodnak! Mar banom,hogy jeleztem,hogy kint vagyunk!
2016. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!