Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Kaphatom a magyar családi...

G..csilla kérdése:

Kaphatom a magyar családi pótlékot ha Romániában élek de magyar állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először is kezdem ott, hogy Magyaroroszágon születtem, éltem, de Romániába mentem férjhez, de megtartottam a magyar állampolgárságom, a férjem kettős állampolgár román-magyar. Most babát várunk, de azt szeretném ha ő a magyar gyerekpénzt kapná(családi pótlékot és gyest), és ne a románt ami röhejes hogy milyen kevés. Az én lakcímem még Magyarországon van hivatalosan. És mivel itt lakunk Erdélyben, itt fogok orvohoz járni, szülni. Melyik családi pótlékot fogom kapni? És az oltásokat itt is megkaphatom, vagy minden kötelező védőoltás miatt vissza kell menjünk Magyarországra? Így ki lehet játszani az állammal, vagy nem éri meg? Ti mit tennétek, segítsetek!

2015. jan. 30. 19:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
17%
ha hivatalosan Mo-n laksz,akkor nyilván kérheted.az olyan,mintha nem is költöztél volna el.de a gyerek lakcíme hol lesz?
2015. jan. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%
Remélem, csak a románt kapjátok, van elég élősködő országon belül is!
2015. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Nem az itt élsz . A gyerek sem itt fog élni. Mégis, mi alapján akarnál magyar csp-t?
2015. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
89%

Azért vagytok kettős állampolgárok, hogy lehúzzátok a magyar államot?

Gyertek ide lakni, dolgozzatok itt, fizessetek adót, akkor jogod lesz az itthoni családi pótlékra és Gyes-re is.

Az ilyen emberek miatt haragszanak sokan a kettős állampolgárokra.

2015. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%
Azért el kellene dönteni, hogy mit akartok. Kint laktok, de ide vagy bejelentve, terhesség alatt kint jársz orvoshoz, de a gyereket idehordanád, kint fizetsz adót, tb-t, de a segélyt innen kéred. Jó lenne, ha legalább ti tudnátok, hogy mit akartok, hogyan akarjátok nevelni a gyereket.
2015. jan. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
86%

Ha a magyar CSP kell, akkor fogod a kis kezét a szőröstalpú férjednek, átsétáltok Magyarországra, és letelepedtek itt.

Ha Romániában szülsz, ott van orvosod és ott laktok, mi jogon kéne a magyar? Nagyon remélem, hogy nem lehet "így kijátszani az állammal". Bőven sok hogy az ottani egyetemisták is magyar pénzen tanulnak románul.

2015. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
58%
Ja, a mit tennék kérdésre válaszolván: ha ilyen lennék, mint te, felkötném magam.
2015. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
88%
En romaniaba születtem magyarorszagon elek kettös állampolgar vagyok es magyarorszagtol kapom a csaladit nem romabiaból ez hülyeseg akkor a következö gyerekemet londonba szülöm meg edesanyam ott el gyorsan elintezek minden es akkor inen onnan kapok?ezt te sem gondolod komolyan mert ha igen mindenki ezt csinalna
2015. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
59%
A gyerek romaniaba születik igy az anyakönyvi kivonatan romaniai születesü lesz ha magyarorszagra jöttök es itt szülöd mrg akkor magyarorszag lesz a születesi helye!pl az en sogornöm 2 allampolgar itt születtek a gyerekek es romaniaba jart bölcsibe az anya meg itt élt es igy is magyarorszagtol kaptak a penzt romániátol nem
2015. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%
Persze... A férjed meg igényelje meg a románt is, hisz kettős állampolgár... Én meg szeretnk hatos állampolgár lenni, és ahol a legtöbbet fizetnek onnan kérni.. Mindegy hol élek, hova adózok. Leszakad az arcom.
2015. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!