Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha már nincs gyes, csak...

Ha már nincs gyes, csak családi, miért kell 90napot várni, hogy igénybe vehessem az aktív korúak ellátását?

Figyelt kérdés
Kikerültem a munkaügyi rendszeréből, így a családiból kell megélnem, ami az albérletet sem futja ki, a kisebbik lányom pedig csak szeptembertől mehet oviba. Nem jár semmi pénz 90 napig ezt mondták, utána kapom a segélyt.

2016. máj. 5. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem a családiból kell megélni, el kell menni dolgozni!
2016. máj. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ne legyél már fogyatékos, nincs munkahelyem most és nincs pénzem elköltözni olyan helyre ahol lenne.

Végigdolgoztam az életem, most így jött ki. Koncentrálj a kérdés lényegére. Köszönöm a választ azért. :)

2016. máj. 5. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Hűha, hány èvesen szültèl?
2016. máj. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mièrt nem mehe oviba ha betöltötte a hármat?

Apuka fizetèse vagy gyerektartás?

2016. máj. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, miért kell várnod. Az én munkaviszonyom egy hónappal a gyes lejárta előtt szűnt meg, a gyes lejárta másnapjától kaptam 90 napig aktív korúak ellátását.
2016. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

azért kell várnod, mert 90 nap a munkanélküli ami alatt elméletileg elhelyezkedsz. ugye, kis pozitív állam :)


egyébként már ne is haragudj, de ki ne találd, hogy az a 28.000.- fog téged megváltani és abból ki tudod fizetni az albérletet és ételre is jut belőle!


az ovi meg... bölcsibe kellett volna íratni, és már rég dolgozhatnál. de mondjuk nem tudom miért panaszkodsz, ha eddig a gyesből megéltél, mások családok egy nullával többől gazdálkodnak és még így is nehéz :)

2016. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, bocsi, tényleg nem azt kaptam, hanem álláskeresési járandóságot.
2016. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!