Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha miután otthagyom szeptember...

Ha miután otthagyom szeptemberben a melót és elmennék Aktív korúak segélyére, akkor biztosított lennék a szülést megelőző 42 napon belül is, akkor nem kaphatnék Terheságyit? Ez hülyeség?

Figyelt kérdés
Szóval,10 hetes kis babucim van a pocakomban és próbálom felderíteni, mi vár rám a szülés előtt és után anyagilag. Most portásként dolgozom,24-48-as munkarendben, úgy tervezem, hogy úgy 6 hónaposan abba hagyom a munkát (szeptember 1. hete) persze a munkáltatóm nem fogja fenntartani a munkaviszonyomat, ez teljesen egyértelmű (örülök, ha addig ki nem rúg). Most utána olvasgattam a dolgoknak, rájöttem, így nem kaphatok majd Terheságyi segélyt, se gyes-t. 2013.október óta dolgozom itt (szóval a 180 napom meglenne a Terheságyihoz) Előtte Aktív korú segélyen voltam majd egy egy évig, előtte volt 3 hónap munkaviszonyom előtte közvetlenül, munkanélküli segélyen voltam, előtte 1,5 év folyamatos munkaviszonyom volt. - Ezért akkor jogosult voltam a munkanélküli segélyre, de most nem leszek az, mert nincsen meg az 1 évem ledolgozva azóta... :( Ha valaki nagy profi ebben a témában, nagyon megköszönném a segítséget! 24 éves vagyok, 16 éves korom óta dolgozom. Köszönöm, hogy elolvastátok!

#terhesség #GYED #GYES #GYÁS #terheságyi segély
2014. máj. 20. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Még csak 10 hetes vagy, mire megszületik meglesz a szükséges 1 év munkaviszony. Vagy határozott idejű szerződéssel dolgozol, és attól tartasz, hogyha kiderül úgy sem hosszabbítanak szerződést? Mert ha határozatlan idejű, akkor a terhesség írásos bejelentése után amúgy sem rúghatnak ki.
2014. máj. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az aktív korúak ellátása annyiban jelent "biztosítottságot", hogy nem kell pluszban fizetni magad után a tb-t. Gyest mindenképpen kapsz, mert az alanyi jogon jár. Tgyásra és Gyedre viszont csak akkor vagy jogosult, ha a szülés napján is munkaviszonyban vagy.
2014. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Tehát 1. rossz verzió, te szeptember 1 hetével kilépsz a munkából, mivel ugye nem jár munkanélküli (és ha jól számoltam kb decemberre vagy kiírva) nem fog járni semmi a gyesen, családi pótlékon és az egyszeri anyaságin kívül, mert nem leszel biztosítva a szülés időpontjában

2. verzió, ha nem határozott idejű szerződésed van, akkor szeptemberben simán eljöhetsz táppénzre a szülésig (a munkáltató nem szüntetheti meg már most sem - kivéve határozott idejű szerződés lejártakor - a munkaviszonyodat, ha bejelentetted írásban, hogy terhes vagy), így mivel meglesz az éved (nem 180 nap kell hozzá, az csak jövedelem miatt számít) kaphatsz tgyást, majd gyedet, igaz majd csak 1 évig, tehát a gyerkőc kb 1,5 éves koráig leszel jogosult az ellátásokra.

3. verzió, határozott idejű a munkaviszonyod, de mondjuk az a szülés környékén jár le, szintén elmehetsz szeptembertől táppénzre a munkaszerződés végéig, és ha szerencséd van még a szülés is belefér, jár minden.

Az hogy te mióta dolgoztál senkit nem érdekel ilyen esetben :( csak az aktuális állapot számít, ha megszakadt a biztosítási időd.

Tehát a fő kérdés, pontosan mikorra vagy kiírva, milyen szerződésed van (határozott - az meddig- vagy határozatlan idejű).

2014. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

második, az aktív korú sehogy nem jelent biztosítottságot... eü szolgáltatásra jogosultságot biztosít, de nem válik tőle biztosítottá, és az időtartama emiatt nem számít bele a pénzbeli ellátásokhoz szükséges biztosítási időbe.


Jó lenne pontos dátomokat írnod, mert így kb a határon vagy, hogy kapsz-e tgys-t, vagy sem... (már ha egyáltalán fennáll majd a jogviszonyod addig, amíg kell)

2014. máj. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De jó, hogy idézőjelet használtam..
2014. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

idézőjelben sem jelent biztosítottságot. Pláne, ha olyan tájékozatlan embernek írsz, mint a kérdező, simán félrevezető.

A biztosítottság egy féle lehet, idézőjeles nincs.

2014. máj. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Határozatlan idejű a szerződésem.

November 17-ei héten leszek 9 hónapos.

Nem szeretnék végig dolgozni, nem is bírnék, elég keserves az éjszakázás még normál állapotban is, nem hogy majd később, már most is elég nehéz fent lenni egész éjszaka.

Hiába alszok előtte - utána többet itthon.


Érdekelne nagyon, ez a dolog, hogy "ha írásban leadom, hogy terhes vagyok nem rúghatnak ki?" -ilyen létezik? Én úgy tudom, hogy táppénz alatt is kirúghatnak már és ha nem a terhességre hivatkoznak, ha nem valami "ürüggyel" azonnali hatállyal is felmondhatnak nekem, hiába vagyok terhes. Ez nem így van?

2014. máj. 22. 11:36
 8/10 A kérdező kommentje:

És persze borzasztóan hálás vagyok, hogy segítetek!!!!!!

Ez a világ számomra oly ismeretlen még.


Nagyon szépen köszönöm a sok segítő választ, nagyon-nagyon kedves tőletek!

2014. máj. 22. 11:39
 9/10 A kérdező kommentje:
jah és 11.19-én lennék egy éve ennél a cégnél.
2014. máj. 22. 11:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz, ha bejelentetted a terhességed, onnantól kezdve védve vagy, nem rúghatnak ki, táppénz alatt sem. Ez alól mondjuk tényleg vannak kivételek, pl. ha olyat teszel, amivel ártottál a cégnek (lopás, szó nélkül nem jelentél meg a műszakban), tehát nyomós indok kell hozzá, hogy rendkívülivel kirúgjanak.
2014. máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!