Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Csaladi adókedvezményt ki...

Csaladi adókedvezményt ki veheti igénybe?

Figyelt kérdés

A gyerekemre egyedülálló szülőként én vettem igénybe, vagyis most is én veszem, csak már nem vagyok egyedülálló, és babát várok, tehàt hamarosan nem fogok dolgozni.

Az exem (a nagyobbik gyerekem apja), ha nem közös a felügyeleti jog, csak láthatási joga van, igénybe veheti helyettem?



2016. máj. 26. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.Annak jár aki a gyermeket életvitel szerűen neveli.Ha jól tudom az is kitétel,hogy a gyermeknek és az igénybevevő szülőnek azonos kell,hogy legyen a lakcíme.Viszont csedből és gyedből is érvényesíthető.
2016. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, csak aki családi pótlékra jogosult.
2016. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is így tudtam, de az exem szerint nem így van, és ő személyes kicseszésnek érzi a dolgot...
2016. máj. 26. 18:33
 4/6 anonim ***** válasza:

nem. viszont te továbbra is igénybe tudod venni, tp-ből, csedből és gyedből is tudod :)

de mivel 2 gyerekre max gyedből sem tudod kihasználni, így az élettársaddal tudod majd megosztani, ugye most nő 10.000.-ről 25.000.- re :)

2016. máj. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Két gyerekre bőven igénybe lehet venni... 25ezet ft... annyi van a nettó és bruttó között különbség tp-en is.
2016. máj. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az két gyerekre 25 nem egyre...
2016. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!