Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ilyen esetben mennyi családi...

Ilyen esetben mennyi családi pótlék jár és ki igényelje?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy lánya az előző házasságából és ő neveli, ő kapja a családi pótlékot. Nekem is van egy lányom az előző házasságomból és én nevelem, én kapom utána a családi pótlékot. Mivel nem vagyunk házastársak, sem bejegyzett élettársak, ezért mindketten az egyedülálló szülőknek járó összeget kapjuk. Most viszont született egy közös gyermekünk. Ilyenkor mi van?
2016. szept. 19. 08:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok egyedulallo szulok.
2016. szept. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
26.600 Ft-ot fogsz kapni a 2 gyerek utan.
2016. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

Együtt nevelitek a két külön házasságbol született gyerekeket?

Ha igen akkor közös családi pótlék jár. Ha sehol nem vagytok bejegyezve mint élettársak akkor egyedülállóként igényled. Mivel nem egy lakcimen vagytok. Ha egy a lakcim akkor nem jár emelt családi pótlék

2016. szept. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor igényeljem én, mint nem egyedülálló szülő, a páromnak meg marad a sajátja után a 13700?
2016. szept. 19. 08:58
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyikőtök sem egyedülálló, hiszen együtt éltek. Három gyerekre kell igényelni a csaladipotlekot egyben, az egyikotoknek
2016. szept. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Jogtalanul veszitek fel az egyedülálló szülős CSP-t, ez nem házasság, vagy bejegyzett élettársi viszony kérdése, hanem életvitelszerű együttélésé. Azért kapjátok az egyedülállós összeget, mert így nyilatkoztátok le.


Szerintem rendezzétek a sorokat, három gyereket nevelve gyermekenként 16 000 forint jár.

2016. szept. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Most van a haztartasotokban harom gyerek? Tehat tenylegesen nalatok van az o gyereke is?

Akkor osszesen 48.000 Ft.

2016. szept. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%
Az egyik szülő max. 2 gyerekre veheti igénybe a csp-ot. A párom sem jogosult az én fiam csp-jára, mivel nem vagyunk házasok.
2016. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Látom megoszlanak a vélemények. Amúgy egy lakcímen vagyunk. Szerintem nem lehet 3 gyerekre felvenni a 48000 Ft-ot egyben, hiszen hiába egy háztartás, milyen alapon venném igénybe én az ő gyereke után a csp-ot? Vagy akár fordítva, ő az én gyerekem után....köszönöm a válaszokat, azt hiszem megkérdezem a kormányhivatalt.
2016. szept. 19. 10:29
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

ő igényli a sajátjára, te meg a tiedre és a közösre és beírjátok minketten, hogy a közös háztartásban másikótok igénybe vett még x gyerekre csp-t, így minketten a 16E-s csp-t fogjátok kapni.


viszont az egyedülállóit le kell mondani és elméletileg vissza is kell fizetnetek odáig, hogy egy háztartásba kerültetek.

egyébként nem attól lesz valaki nem egyedülálló, hogy bejegyzett élettársa van, csupán a közös házastárs ténye már azt jelenti.

2016. szept. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!