Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ilyen esetben mennyi családi...

Ilyen esetben mennyi családi pótlék jár és ki igényelje?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy lánya az előző házasságából és ő neveli, ő kapja a családi pótlékot. Nekem is van egy lányom az előző házasságomból és én nevelem, én kapom utána a családi pótlékot. Mivel nem vagyunk házastársak, sem bejegyzett élettársak, ezért mindketten az egyedülálló szülőknek járó összeget kapjuk. Most viszont született egy közös gyermekünk. Ilyenkor mi van?
2016. szept. 19. 08:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem , nem itt a papirok a fontosak. Ji milyen lakcimen van. Ha mindenki egy lakcimen van akkor veheti igénybe 1. De apa külön igényelheti a gyerekére de NEM emelt összeget azért mert élettársak vagytok. Te is megigényelheted a 2 gyerekre de Te sem emelten mert egy a lakcim. Tök mindegy ki veszi igénybe csak vegye valaki igénybe.
2016. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem olvasom el a válaszokat, mert csak a hajam tépném, gondolom, egymást pontozták le a hozzá nem értő válaszolók, és nem kímélték a jó választ sem.

Mindketten kétgyermekes összegre vagytok jogosultak minden gyermek után. Te 13300-at kaphatsz a nagyra, ő is az övére, a kicsire meg a döntésetek alapján akármelyikőtök igénybe veheti, rá is ennyi jár; de egyedülállónak nem számítatok.

Én meggondolnám a házasságot, mert családi kedvezményen sokat nyernétek, ugyanis a szülő házastársa csp-ra jogosult, így három gyermekes szülők lennétek.

2016. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

így minketten a 16E-s csp-t fogjátok kapni


Miért is? NEm 3, hanem kétgyermekes szülők, az élettárs gyermeke nem vehető figyelembe a létszámnál.

2016. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Kései Sirató ***** válasza:
56%

"Mindketten kétgyermekes összegre vagytok jogosultak minden gyermek után. "


Ez durva lenne, ha a kisebbik gyerekre mindketten igénybe vennétek. Nem, ezt nem lehet. HA az egyik 2-re, akkor a másik max 1-re kaphatja.

2016. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

nem igénybevételt írtam, hanem jogosultságot, ne keverd össze, mert nem ugyanaz.

Hogy a jogosultság alapján ki mit igényel, az már egyéni döntés kérdése, de akármelyikük is kéri, itt mindketten, minden gyerekre a kétgyerekes összegre jogosultak (és nyilván 3*13300-at vehetnek igénybe összesen)

2016. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Kései Sirató ***** válasza:
Akkor nem tudod, mit jelent a jogosultság. Jogosultsága annak van , akinek megállapították. Az államigazgatási eljárás során állapítják meg a jogosultságot.
2016. okt. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

NEm. Jogosultságod akkor is van, ha nem igényled meg.

Annyira bírom, hogy 20 év gyakorlattal a hátam mögött laikusok osztják az észt és pontoznak le ész nélkül, mert az osztásban elfogyott nekik...

2016. okt. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha az a jogosult, aki kapja, akkor értelmezd már nekem a másik jogosulttal megoszthatja kifejezést...
2016. okt. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!