Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Májusban elmúltam 18 éves, és...

Májusban elmúltam 18 éves, és októberig szépen jött a családi pótlék, utána már nem. Mi a teendő pontosan, hogy ismét kapjam? Mert még mindig tanuló vagyok.

Figyelt kérdés

Mert úgy tudom, hogy erről az államnak küldenie kellett volna valami papírt.

Ezt kinek a felelőssége lett volna intézni? Nekünk, a sulinek, vagy az államnak?

Ha nekünk, akkor mit kell csinálni, mi a pontos procedúrája ennek?



2016. okt. 10. 05:37
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Hívd fel az államkincstárt, és ott meg fogják pontosan mondani, mert egyén függő.
2016. okt. 10. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Neked kellett volna iskolalátogatásit kérned,és bevinni a kormányablakhoz.
2016. okt. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, iskola-látogatásit kellett volna vinned, hogy igazold, hogy az új tanévben is még tanuló vagy. Amúgy még mindig középiskolában tanulsz?
2016. okt. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ó, értem. Még középiskolás vagyok, igen. 12. osztályos vagyok.

És ezt még utólag ellehet intézni?

2016. okt. 10. 09:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze.Intézheted most is.
2016. okt. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat! Megy a zöld kezecske!
2016. okt. 10. 09:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell bemutatnod az iskolalátogatási igazolást, visszamenőleg meg fogod kapni.
2016. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én most voltam a múlt héten.Igen,igazolás kell a tanulói jogviszonyról,de nem olyan kis papír (iskolalátogatási),amit az iskola állít ki,hanem a Magyar Államkincstárnál adnak egy A4-est.Egy kis részt kell kitölteni annak,aki kapja,a többit az iskolának kell kitölteni és utána vissza kell vinni nekik.21 nap az ügyintézés.Egyébként nem találkoztatok még ezzel a problémával?16 év a tankötelezettség.Amint betölti az egyén ezt igazolni kell,amíg iskolába jár,minden év szeptember 30-ig.
2016. okt. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!