Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a menete ha a nagykorú de...

Mi a menete ha a nagykorú de tanuló gyerek a szülői lakcímről egy nagyszülőire akar átjelentkezni? Milyen következményekkel jár ez? (pl. családi pótlék megvonása)

Figyelt kérdés
18 vagyok most mennék egyetemre és a kollégiumba bekerülni csak úgy lenne esélyem, ha nagymamámhoz jelenteném át a lakcímem. Itt hallottam már olyat, hogy a szülőknek le kell rólam mondaniuk. Ez a lakcímváltás járna valami negatív dologgal?
2015. máj. 9. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
18 évesen már nincs szülői felügyelet, s ha nem jársz középsuliba akkor családi pótlék se jár. Nagykorú vagy, azt csinálsz amit akarsz.
2015. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

De jár családi a nappalis egyetemistáknak és főiskolásoknak, mégpedig a betöltött 20. életévig. (Évente kell vinni egy-egy iskolalátogatásit a MÁK-hoz, és kérni a folyósítást továbbra is.)


A lakcímváltozást viszont nem tudom pontosan, hogy befolyásolja-e a csp-t; merthogy elvileg csak a szülőkkel azonos háztartásban élő gyerek után jár, de lehet, hogy van kiskapu. (Pl. anyud vagy apud is átjelentkezik? De ez csak tipp.)

Mondjuk, azt sem értem, hogy az egyik címről miért vennének fel, a másikról meg miért igen. :O

2015. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mert az élandó lakcímem lakók jövedelméből számítják az egy főre jutót, ezáltál a pontokat. És hát mamám nyugdíja nem túl acélos..
2015. máj. 10. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Jah, szóval többletpontokért kellene... Hát nem tudom, szerintem necces, mert ha az egyik szülőd is átjelentkezik a csp miatt, akkor viszont már megint magasabb lesz az egy főre eső jövedelem. Kérdezzétek meg a MÁK-nál vagy valami okosabb helyen, hogy a csp folyósításának valóban feltétele-e az azonos lakcím, mert ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

Vagy vágd át a gordiuszi csomót, ha van a közelben egyetem, ahova be tudsz járni otthonról. :)

2015. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!