Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » A nagykorú "gyermeknek", aki...

A nagykorú "gyermeknek", aki eddig gyermektartást kapott,18 éves kora után magának kell igényelnie a tartásdíjat?

Figyelt kérdés
A lányomról van szó, aki pár napja lett 18 éves és még tanul, ebben a tanévben fog érettségizni, egy háztartásban élünk természetesen. Ebben az esetben az apjának milyen kötelezettségei vannak? Kinek kell utalnia a tartásdíjat? Nekem vagy a lányomnak? Mondjuk teljesen mindegy, mert én pár forint híján szinte az egész gyerektartást odaadom neki... A kérdés az, hogy most újból bírósághoz kell-e fordulni, hogy igazolja azt, hogy ő még tanul és jár neki?

2016. dec. 13. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg, mi szerepel az ítéletben a tartasdijrol. Ha az, hogy amíg nappali tagozaton tanul a gyerek, akkor továbbra is utalnia kell, neked. Apuka ez esetben perelhet, de amíg nem teszi, addig fizetnie kell.

Ha az ítéletben nagykorusag szerepel, akkor a lanyodnak kell pert inditania - és ez esetben a tartasdij összege le is csökkenhet, pláne ha van másik, kiskorú gyermek.

Apukával nem lehet beszélni?

2016. dec. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ezek szerint emelkedhet is, hiszen minimális tartásdíjat fizet (25.000 Ft-ot), ami egyáltalán nem fedezi a szükségleteket.
2016. dec. 13. 17:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, emelkedni biztos, nem fog. Ahhoz neked kellett volna korábban perelned tartásdíj módosításért. Rokontartásként (az járhat 18 felett) jóval kevesebb összeget ítélnek, már ha ítélnek.
2016. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pereltem, de mivel apuka 4 órás minimálbérre van bejelentve, nem emelték, annak ellenére, hogy a napi bevétele ennél nagyobb összeg (jól működő étterme van).
2016. dec. 13. 17:27
 5/11 anonim ***** válasza:

A lányod fogja kapni továbbra is. Ha egyetemre megy akkor is. Addig fogja még abba nem hagyja. Ezt úgy értsd hogyha 1x is leáll mert kihagy mondjuk fél évet onnantól kezdve nem jár es ha utána vissza megy akkor sem. Megszakitás nélkül ugyan annyi ha a volt férj csaladi körülményei nem változtak.

Ha változtak akkor több illetve kevesebb illeti meg a gyereket. De valójában neki jár neked mint anya már semmi közöd hozzá. Ezt úgy mondom ha ügyvéddel kell tárgyalni és aláirni akkor már a lányod intézkedik nem te. Elmehetsz vele de az már az ő pénze.

Tudom mert egy ismerősöm elvált. Ott volt gyerek amig középsulis volt 43.000 ftot fizetett de változott a körülménye mert időközbe lett 2 gyereke a volt férjnek és igy már nem volt köteles annyit fizetni mert a másik 2 gyereket veszélyeztette.

Ez a pénz egyébként akkor is jár ha elmegy suli mellett dolgozni.

A lényeg megszakitás nélkül járjon nappali tagozatos iskolába.

Na most arra már nem emlékszem hohy kiterjed e a levezőre is meg az ejszakai sulira is.

Mivel a voltnak 4 órás a bejelentett pénze a többit sumákolja így nem fog többet kapni a gyerek hiába tudod nem 80.000 keres hanem 360.000 ftot....

De hogy kicsit alámorzsolj mert mondjuk idegesit a volt férj az étteremre kihivhatod a köjált egy ellenőrzésre.

2016. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Emelkedni biztos nem fog. 25e nem a minimum, az egy teljesen normális tartasdij.
2016. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de abban az esetben emelkedhet ha a volt férjnek mas nagyobb fizetese lesz bejelentve igy ahhoz fognak viszonyitani.
2016. dec. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, utolsó, mivel 18 év felett már nem gyerektartas, hanem rokontartas van és annak mások a szabályai, mint a gyerektartasnak és szinte minden esetben töredéke, a gyerektartas összegnek. A történetből én arra következtetek, hogy nem nagyon van kapcsolat a lány meg az apa között, így még az erdemtelenseg is bejatszhat.
2016. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Érdemtelen? Hogy lehet egy "gyerek" érdemtelen? Ő tehet arról, hogy az apja kijátszva a törvényt kisemmizi? Egyébként sem értem, hogy miért van az, hogy csak annak a szülőnek kötelessége támogatni a gyerekét, akivel él és az, aki külön él, megteheti, hogy 18 éves kora után nem támogatja, ha nem tanul a gyerek nappali tagozaton! Az én lányom például külföldön akar önkénteskedni, jövedelme nem lesz, tehát támogatásra szorul. Úgy gondolja, hogy egyetem előtt inkább nyelvet tanul. Utána egyetemre készül. De ha jól értem, az apukának utána sem kell támogatnia, mivel megszakította a tanulmányait. Hogy is van ez???
2016. dec. 16. 00:03
 10/11 anonim ***** válasza:

Valóban, ez esetben épp nem kell támogatnia. Ha a gyerek megszakítja a tanulmányait, nem kell támogatnia. Mellesleg neked sem, hiszen az onkenteskedes helyett épp dolgozhatna is, pont ugyanúgy tanulhatja közben a nyelvet.

Amúgy a gyerek nem érdemtelen, viszont a 18 éves már nem gyerek, hanem nagykorú, teljes joggal rendelkező felnőtt ebből a szempontból.

2016. dec. 16. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!