Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Azonos lakcím esetén igényelhe...

Azonos lakcím esetén igényelhetek gyerektartást?

Figyelt kérdés

Sajnos a párommal nagyon megromlott a viszonyunk, van neki sok zűrös ügye, levonások, pénzkéregetések stb. Nem ad haza pénzt. Van esélyem arra, hogy míg itt lakok vele egy házban, de külön szobában alszunk, kapjak gyerektartást?

Sajnos elköltözni nem tudok mert annyi jövedelmem nincs, rokonok szülők nincsenek. Ha sikerülne ez a gyerektartás lehet megpróbálnék egy albérletet, bár elég bizonytalan ez is, így félek tőle. De nagy szükségem lenne a pénzre, hogy a gyerekemnek meg tudjam adni amit csak lehet.

Létezik ilyen? Hogyan bizonyítsam, hogy habár egy lakásban élünk (egyenlőre) de nem vagyunk közös háztartásban?

:(


2017. márc. 9. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem nem, mivel az ő ingatlanában éltek, így azzal támogat hogy nem kell albérletet fizetned.
2017. márc. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen jár, ha a bíróság megállapítja. Az lakcímnek semmi köze a gyerek szükségleteihez, márpedig a tartás a gyereknek jár. De!

Egyáltalán nem biztos, hogy megítélik neked a kizárólagos felügyeletet, ha se lakhatást nem tudsz biztosítani, se a megfelelő anyagi feltételeket. Tehát nem a gyerektartás megítélése az első, hanem az elhelyezés. Egy bíró sem fogja úgy odaítélni neked a felügyeletet, hogy még egy albérletet sem tudsz felmutatni.

2017. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem az ő ingatlana. Közös. A hitelt ki kell fizetni.
2017. márc. 9. 17:39
 4/12 A kérdező kommentje:

És ha elérném, hogy elköltözzön innen? Kijelentkezik és elmegy? Bár még nem sikerült eddig sajnos. :(

Hát ez jó, még a végén én leszek a rossz helyzetben, nem ő.

2017. márc. 9. 17:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A saját házából nem teheted ki és én se mennék el a helyében.

A gyermekelhelyezési per kell a gyt megállapításához.

Azt nem ellenőrzi senki,hogy együtt vagytok-e,én is kaptam egyedülálló csp-t,mikor még exemmel laktam. Annyit mondott a mák,hogy egy nyilatlozat,büntetőjogi felelősségem tudatában és kész.

El kell adni a lakást és felezni,hogy ez hitel esetén hogy működik,jó kérdés.

2017. márc. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Bírói panasznap és ügyvéd! Ez szövevényes ügy lesz, ha nincs együttműködés.
2017. márc. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ezért gondoltam arra, hogy ha fizettetnék vele gyerektartást akkor legalább az meglenne a gyereknek. Addig még lakunk ott amíg bírjuk így és nem tudok hova elköltözni a gyerekkel.

Tehát a lakás, meg egyebek a gyereknek úgy már biztosítva lennének rendesen.

A gyereknek az apja, eltiltani nem fogom tőle, de mi külön szobában alszunk. Csak annyi hogy egy fedél van felettünk. Viszont a gyerek semmibe nem szenvedne hiányt.

2017. márc. 9. 17:57
 8/12 anonim ***** válasza:
Dokumentumokat előkeresni (jövedelemigazolások, pénzügyi kivonatok), ügyvédet fogadni, aztán mehet az elhelyezés iránti kérelem beadása. Ha nyersz, megállapítják a tartást, de az talán minimális lesz (a bevételt is figyelembe veszik, a hiteleket is). Hallomásból származó információkkal a bíróság nem törődik (zűrös ügyek és kéregetések), csak az igazolható tényekkel. Ha nagyjából egyenlő esélyekkel indultok anyagilag és az apa is "indul" a gyerekért, akkor nem lehetetlen hogy 50/50 megosztott felügyeletet kaptok, tehát tartásdíjra senki nem kötelezett. Azért is sanszos ez, mert a gyereket elsősorban megpróbálják a megszokott környezetében tartani (a ház ahol eddig élt, a közösség, óvoda-iskola). Ha nem működik a dolog (azaz ti szülőként sértett taknyos kölyökként viselkedtek és leszarjátok a saját gyereketek érdekeit, csak hogy odaszúrjatok a másiknak), akkor az egyik szülő kapja a kizárólagos felügyeleti jogot és a tartást.
2017. márc. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de attól hogy a párod fizetne neked kb 20-30e forint gyerektartást, attól nem oldódna meg az életed, ha most még elköltözni sem tudsz.
2017. márc. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen lehet pillanatnyilag nem oldódna meg, de a jövőben még megoldódhat. Azon vagyok.

Köszönöm a válaszokat akkor majd megyek ügyvédhez, van egy ismerősöm, hátha olcsón elvállalja. Megkérdezem mit ajánl, javasol.

2017. márc. 9. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!