Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Azonos lakcím esetén igényelhe...

Azonos lakcím esetén igényelhetek gyerektartást?

Figyelt kérdés

Sajnos a párommal nagyon megromlott a viszonyunk, van neki sok zűrös ügye, levonások, pénzkéregetések stb. Nem ad haza pénzt. Van esélyem arra, hogy míg itt lakok vele egy házban, de külön szobában alszunk, kapjak gyerektartást?

Sajnos elköltözni nem tudok mert annyi jövedelmem nincs, rokonok szülők nincsenek. Ha sikerülne ez a gyerektartás lehet megpróbálnék egy albérletet, bár elég bizonytalan ez is, így félek tőle. De nagy szükségem lenne a pénzre, hogy a gyerekemnek meg tudjam adni amit csak lehet.

Létezik ilyen? Hogyan bizonyítsam, hogy habár egy lakásban élünk (egyenlőre) de nem vagyunk közös háztartásban?

:(


2017. márc. 9. 17:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem ad haza pénzt, akkor most ki fizeti a hitelt, rezsit, kaját, egyéb kiadásokat? Te? Akkor egyedül is ellennél a gyerekkel.

Mennyi idős a gyerek?

2017. márc. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ez annó úgy volt, hogy 2 tanúval bementünk az önkormányzathoz, ahol adtak egy hatósági bizonyítványt, hogy a szüleim, bár egy helyrajzi számú ingatlanban élnek, de életvitelszerűen külön, és, hogy engem anyu nevel. Ezt a papírt általános és középiskoláig vittem.Később évente meg kellett újítani, mert nekem a főiskolán csak az egy éven belülit fogadták el.

Szerintem ez is járható út, ha még van ilyen, én 2 éve kértem utoljára. Szociális támogatásokhoz, gyerektartáshoz is felhasználtam

2017. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!