Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Kétszer kaptam családit (? )

Kétszer kaptam családit (? )

Figyelt kérdés
Az hogy lehetséges? Az egyik sms rendesen jött, majd pár perc múlva egy másik, hogy megint jött az összeg, de a közlemény rovatba "EB" lett írva. Ez mit jelenthet?

2017. máj. 5. 18:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
És van 2 testvérem
2017. máj. 6. 13:46
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Az összeg akkor sem stimmel!3 gyerek esetén 16000 ft/fő.
2017. máj. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Két szülős háztartás esetén, utolsó. Egyedülálló szülőnek 17e/gyerek
2017. máj. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
mit tudtál meg?
2017. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Egyedüli szülőröl van szó.. Nem hivtam fel őket, csupán örömködtem a plusz pénzben :D csak furcsáltam, és gondoltam itt van valaki aki tud mondani valami okosat :D de ha így adta a sors.. :)
2017. máj. 8. 20:56
 16/21 anonim ***** válasza:
84%
Ha így adta a sors,az Neked sokba kerülhet.Szinte 100%,hogy jogosulatlanul kaptad.Rájönnek a téves utalásra,hidd el.Ebben az esetben kamatostul fogják visszavenni.
2017. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%
Nos, nem így adta a sors, hanem tévesen utaltak. Neked jelezned kellett volna az utaló felé, a bankban pedig vissza utaltatni. Nem ajándék volt és ha megtartod, az konkrétan lopás.
2017. máj. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen,ahogy írod ,ha így adta a sors :)

De ahogy előttem írták,ezt majd észre fogják venni valamikor és akkor a "sors" biza vissza követeli ezt az összeget. Szóval ne örülj neki mert nem ajándék.

2017. máj. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
59%

Én is azt tanácsolom,hogy nem érdemes elsunnyogni, mert ők sem kockás füzetben vezetik a kiutalt összegeket. Amint (nem HA, amint) rájönnek a hibára fel fognak szólítani,hogy X határidővel fizesd vissza, határidőn túl meg késedelmi kamatot is felszámolnak.


Hidd el, nem érdemes az ilyesminél lapítani!

2017. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Naiv vagy ha azt hiszed hogy megtarthatod ha már kiutalták... Szerinted nem fog feltűnni nekik? Aztán majd még jól meg is büntetnek mert jogosulatlanul vettél fel pénzt.

Ez más sztory, de jó példa arra, hogy előbb utóbb észre veszik a hobájukat. Tavaly ismerősömék jártak úgy, hogy rosszul töltötték ki az adóbevallásukat, és több adót igényeltek vissza, mint szabadott volna. A nav pedig ki is utalta nekik, majd 3-4 hónap múlva jelentkezett a nav hogy hiba van.

Szóval felesleges örömködnöd....

2017. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!