Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Gyerektartás fizetése, szerint...

Gyerektartás fizetése, szerintetek? Nem egyszerű.

Figyelt kérdés

Volt élettársam 2017 márciusában hagyott el,saját bevallása szerint 2016 január óta megvan neki az a új kapcsolata aki miatt most elhagyott.

4 évés a kisfiúnk. Megegyeztünk,hogy nem kér gyerektartást,annyiszor látom a gyereket amennyiszer akarom,költsek rá,gyűtsek neki stb stb...tehát rám bízza az anyagi részért,de ő nem kér gyerektartást.

Még 1 hónapig nálam laktak,mert nem volt hová menni,albérletek nagyon drágák és gyerekkel szinte sehova se mehetsz....szóval 1 hónap múlva 50 km távolságba költöztek,az új élettársa új építésű házába,ami még nincs kész teljesen,de alakul.

Mondanom se kell,az annyiszor látom a gyereket amennyiszer akarom része már meg is dőlt.

Azóta két hónap telt el,háromszor tudtam a fiamat elhozni hétvégékre,mert én meg úgy dolgozom,hogy nem minden hétvégém szabad. Hétközbe meg ugye oviba van a gyerek,50km távolságba.

Nem tudom jobban teljesíteni én a részemet a megállapodásunkból,mint,hogy mindent magadok a gyereknek amikor velem van,sok helyre elviszem őt,sokmindent megkap és már megkaptam volt páromtól,hogy majd ezek miatt szeret csak hozzám járni a gyerek. Ruhákat is vettem neki egy kazallal,de azt már az előtt is mielőtt elhagyott,szóval szerintem az a mennyiség egész évre elég a gyereknek,ha mást nem vesznek neki akkor is. Gyűjtök is neki pénzt,minden hónapba,és a babakötvény mivel az én nevemen van,azt is én fizetem,ez mondjuk nem túl nagy összeg,évi 60 ezer forint,mert az után már nem éri meg befizetni. Szóval én úgy érzem mindent eddig teljesítettem és még csak 2 hónap telt el mióta nem vagyunk együtt,de már megkaptam.......hogy szeretné azt is ha gyerektartást is fizetnék ezentúl.....

Erre én nagyon bepöccentem,mert tudom,ha pénzt adnék neki,az nem a gyerekre menne,hanem az új házukba valamire....

Nekik is két keresetük van,mint nekünk volt amíg együtt voltunk,ő hagyott el engem,ő csalt több mint egy éven keresztül,ő vitte 50km-re a fiamat,nekem az is költség páldául,hogy hozom viszem őt autóval az minden alakalommal 200km.

Szóval,most egyenlőre megint megbeszéltünk mindent,de tartok tőle ez nem fog így maradni sokáig. Szóval ha egyszercsak beadja a keresetet gyerektartás után,mire számíthatok?

De csak simán tanácsokat is elfogadok,ha valamiben tudtok esetleg segíteni amit nem jól csinálok,vagy csináltam.

/egy 43 éves apuka/



2017. jún. 3. 14:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Még a vitamint is én állom,hát miről is beszélünk. :)

Az ovoda ingyenes volt nálunk,mert nem haladta meg a keresetünk,hogy fizetni kelljen. Ha az övéké meghaladja,szerintem arról megint nem én tehetek,de akkor jobban élnek mint velem éltek. :)

2017. jún. 3. 15:56
 12/18 babyboom567 ***** válasza:
53%

Ha beadja a keresetet, akkor előbb gyermekelhelyezés lesz, utána meg a gyerektartás.

És igen nálad is elhelyezhetik,sőt nem kellett volna elengedni.És nem számít,hogy csak élettársak voltatok,a gyerek közös,sőt szerintem hivatalosan nem is vihette volna így el.

2017. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Én voltam a gyerekkel többet,a hétvégéket leszámítva,én vittem hoztam az oviból,én voltam vele otthon ovi után estig,mire az anyja hazajött a munkából,meg betegállományba is én voltam vele sokkal többet,vagy ha szünnap volt az oviba akkor is velem volt,vagy anyukámmal. Az anyjának fontosabb volt az utolsó évben az új manusa,szabikat vett ki a tudtom nélkül és találkozgattak,meg rendzseresen elkezdett később hazajárni,de kimagyarázta azzal hogy tovább kell maradni,meg kolléganőkkel beszélget. Ettől függetlenül hihetetlen anyás a gyerek,nem akartam neki azzal rosszat,hogy megpróbálom elszakítani tőle... :(
2017. jún. 3. 16:03
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

Ha beadja a keresetet, mindenképpen megítélik, mert jogilag kötelező.

Számlákat tényleg tedd el arról, amit vettél, visszamenőleg jól jön.

Természetesen vannak alku lehetőségek, hogy ki lehessen váltani természetben a gyerektartást, de mivel csak "hétvégi apuka" vagy, ezért ez nálad nehézkes. (Pl. ha a láthatás közel azonos, akkor nem ítélnek meg gyt-t, csak a nagyobb kiadásokat szabályozzák.)

Sajnos itt jó megoldás nincs. Esetleg azt lehet feldobni, hogy írjon listát minden hónapban, mit kell bevásárolni a gyereknek, és akkor természetben adod oda a dolgokat ugyanígy, de az ő kérése alapján. Hátha ebbe belemegy. (Most nyilván nem az üveg olajra gondolok a bundáskenyérhez, de azért a hétköznapi bevásárláson felül is vannak költségek. :) )

2017. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

16:09 köszönöm,ez végre nagyon hasznhos ötlet volt.

Csak próbálok felkélszülni egy következő húzásra,ami már nem kérés lesz felém szerintem......hiszen most normálisan megbeszétünk újra mindent,mint akkor amikor szétmentünk. De mivel az is csak 2 hónapig tartott,most még annyira se számítok.

2017. jún. 3. 16:17
 16/18 anonim ***** válasza:
46%

Írtad,hogy nem akarsz ügyvédhez menni.Pedig jobban járnál hidd el!A béke,ami most még 2 hónapig is eltart,hamarosan még egy-két napot sem fog megélni,és mivel nála van a közös gyermeketek,szépen fokozatosan jönnek majd az ilyen-olyan okok miatt elmaradt láthatások,később meg majd válaszra sem méltat,ha kérdezed miért nem láthatod/viheted el a gyereket.Vagy az lesz a válasz,hogy azért mert én vagyok az anyja és én tudom mi a jó neki stb...

Sőt.légy te az,aki kezdeményezi a rendszeres és FIX ÖSSZEGŰ gyerektartás fizetését!

(Ugyanis már nem feltétlenül százalékban állapítják meg.)

Az jó,ha minimálbér a hivatalos jövedelmed,kevesebbet fizetsz belőle,de azt sem árt tudni,hogy ha gyerektartás fizetésére köteleznek (és természetesen fognak is),akkor te akár a megélhetésed rovására is köteles vagy kiköhögni azt az összeget.

Szóval az általad leírtak alapján nagyon is számíthatsz rá,hogy be fogja adni a keresetet (szerintem hamarabb,mint gondolnád),de légy felkészült,addigra legyen egy jó ügyvéded,határozott elképzelésekkel gyerektartás fix összegére és a láthatás körülményeire tekintettel.

A bíróság iránt sose táplálj bizalmat,a magyar családjogi törvények a legsz.arabbak a világon!

Jobb,ha most elkezded tudomásul venni,hogy a gyereket nevelő anyukának csak jogai vannak,a különélő apukának pedig csak kötelességei.

Esetedben talán érdemes lenne megpróbálni elérni,hogy nálad kerüljön elhelyezésre a pici!Aztán mondhatnád te is nagylelkűen,hogy ésszerű keretek között akkor láthatja anyuka a gyermeket,amikor csak akarja,és még gyerektartást sem kellene fizetnie.

Kemény lesz,de ne add fel!Sok erőt és kitartást kívánok!!!


egy 31 éves nő

2017. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Elvallt szulok gyermeke vagyok. Ez az oldal is megszolal... Az apam 30ezer forintot fizet havonta es en ezt elegge kevesnek tartom, igaz nalunk 2gyerek van es mar elegge nagyok is vagyunk de vegulis 20eve igy megy ez . Apam is ugyan igy van ezzel mint a kerdezo. Sztem o is fel, hogy hova is megy el ez a penz. Nos nalunk az ebedpenzre, illetve etelekre. Persze onnel mas a helyzet, ha a masik oldalon ketten vannak es csak egy gyerek. Szerintem ugy relais az osszeg amit kivan adni.
2017. jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

18 vagyok!!

Bocsi kedves kérdező nem lennék a helyedben!!😢😢

2017. jún. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!