Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Augusztusban dupla, vagy csak...

Augusztusban dupla, vagy csak előrehozott családi pótlék jár?

Figyelt kérdés
Számomra nem egyértelműek a híradások. Augusztus hónapban kapnak a családok +1 havi családi pótlékot, vagy a szeptemberit kapják meg korábban? Ha duplán kapják, akkor ez minden korosztályú gyerek után jár, vagy csak a tanköteles gyerekek után? Köszönöm a válaszokat.

2017. júl. 29. 21:02
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2017. júl. 29. 22:20
 12/23 anonim ***** válasza:
Ma hallottam a rádióban az utalásról. Semmi félreérthető nem volt benne...
2017. júl. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%

"Én teljesen ki vagyok akadva, most szembesültem csak azzal, hogy pl. egy normálisabb iskolatáska 12-25 ezer forint között mozog és akkor még van 2 oldalnyi beszerezni való a kezdésig. Egy átlagos családnak ez igenis megterhelő. Vagy a te gondolkodásod értelmében csak a gazdagok vállaljanak gyereket?"


Nem akarlak bantani, de tudtad nagyon jol, hogy a gyerek iskolaba fog menni elobb utobb...sot azt is tudtad, hogy mikor.

Az, hogy te erre nrm keszultel fel meg olyan szinten sem, hogy legalabb tajekozodj, es utana nezz/kerdezz, hogy kb mennyibe kerul az iskolakezdes abban a suliban ahova a gyerek fog jarni, vagy legalabb megnezni mennyibe kerulnek alap dolgok, mint pl iskolataska, az nem annak a hibaja, aki a dupla vs elorehozott CSP hireket leadja.

Te vagy a gyereked anyja/apja, ha tudod hogy nem mindegy mi mennyi, akkor tessek elore tervezni!

Senki nem mondja, hogy csak a gazdagok vallaljanak gyereket, ezt mar kb 20-adjara olvasom ebben a temaban, de nem hiszem, hogy azzal az extra 12-25e Ft-al barki gazdagabbnak szamitana ebben a szutyok orszagban, vagy hogy nagyon ki lenne segitve. A sajat gyereked eltartasaert elsosorban te vagy a felelos! Te vallaltad!

2017. júl. 30. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Almazz válasza:
42%
Remélem sikerül olyan kormányra váltani aki jobban megbecsüli a családokat.
2017. júl. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
37%
12, én tegnap az m4 rôvid híreit hallgattam, abban egyértelműen csak az hangzott el, hogy augusztusban dupla lesz a csp, hó elején és végén. Meg sevemlítették, hogy a hó végi csak előrehozott kifizetés. Nem érint a dolog már, azért figyeltem, mert már az államtitkár is duplaként említette a sajtótájon és érdekelt, hogyan tálalják a különböző adók. Hát, igazam lett... Nem mindegy, hol láttad vagy olvastad a hírt.
2017. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Kihangsúlyozták a tvben hogy ELŐREHOZOTT. A híradás alatt elmondták vagy háromszor, hogy ne legyen olyan félreértés belőle mint a múltkor.
2017. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
nem, 16, akár meg is nézheted a neten, szó nem volt előrehozottról.
2017. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Utolsó te honnan tudod hogy én melyik csatornát néztem? Ott kihangsúlyozták hogy előrehozott és nem dupla, még a szánkba is rágták hogy azért előrehozott mert a szeptemberit augusztusban utalják.
2017. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

[link]


de tessék, már kb a harmadik mondatban kihangsúlyozzák.

2017. júl. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

14-es, nálad mit jelent a megbecsülés? Miféle elvárás az, hogy a mindenkori Kormány tartsa el a gyerekedet? A jelenlegi kormány (habár nem szándékom védeni, soksok mindennel nem értek egyet!!! de) most azért elég sokban segíti a családokat. Növelni fogja a CSP-t, de, hogy ne előre menjünk, ott a CSOK, első lakástulajdonnál fele annyi illeték, első házasok kedvezménye, SZJA csökkentése, ingyen étkeztetés (nem kell hozzá x gyerek, (ha a minimálbér 130%át nem haladja meg az 1 főre jutó kereset, akkor jár, vagyis, ha vagytok 4-en (papa mama gyerekek) és nincs mindenkire 110ezer forint, ami ritka, akkor elég sokaknak jár), ingyen tankönyv alanyi jogon mindenkinek, ( [link]

Ezek eddig nem voltak.

2017. aug. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!