Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Visszakövetelhetik a családi...

Visszakövetelhetik a családi pótlékot, ha a lányom még nem múlt el 20 éves, de még iskolába jár?

Figyelt kérdés
Hivatalosan júniusban elballagott, de most folytatja a tanulmányait egy másik középiskolában OKJ tanfolyamon. Júliusban volt a születésnapja és ma kaptam egy levelet hogy vissza kell térítenem a júliusba kiküldött családit. Ha szeptembertől újra fog iskolába járni akkor ezt visszatérítik nekem? Illetve előtte nem kellett volna értesíteniük engem hogy megvonják? Én nem tudtam, hogy ezt be kellett volna jelentenem, feltételeztem hogy mivel újból iskolába fog járni, még 1 évig járni fog a pótlék. Így iskola kezdés előtt elég nehéz visszafizetnem az összeget, de ha nem teszem be is zárolhatják a fizetésemet. Mit tegyek szerintetek?

2017. aug. 24. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Bizony be kellett volna jelenteni, 15 napon belül. Visszafizeted, szeptemberben újra igényled két hóra visszamenőleg.
2017. aug. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Júliusban a júniusi ellátást kaptuk, akkor ért véget a tanév ami ugye június 30 ig tartott. Erről kaptam határozatot, illetve az összes szülő,akinek az iskola jelentette. De ezt nem minden iskola teszi meg . Biztos,hogy a júniusit követelik vissza ?
2017. aug. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen szeptemberben igenyeld újra és júliusra is megkapod meg augusztus hónapra is. Egyszerűbb lenne egy emailt írni,(telefont nem veszik fel)hogy ha lehetséges 10 napon belül küldöd az igazolást.A
2017. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs lemaradt a vége . A fizetésed meg csak úgy nem fogják zárolni. Jogerő + fellebbezési idő már bőven belefér a suli kezdesbe. Attól függően mikor kaptad ezt a határozatot.
2017. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
Ha ugyan abban az iskolában folytatja, akkor folyamatosan jár, de ha másik középiskolában folytatja, akkor újból kell kérvényezni beiratkozás után.
2017. aug. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Utolsó; igen másik iskolában folytatja, ebben az esetben is visszaigényelhetem visszamenőleg?
2017. aug. 25. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!