Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » 3 gyerekes (10 millió ft)...

3 gyerekes (10 millió ft) CSOK bevállalása, ha még csak 1 gyerek van, aki most 9 hónapos?

Figyelt kérdés
Találtunk egy új építésű lakást a környéken, ami pont megfelelne a vágyainknak, minimum 2 gyereket szeretnénk, de leginkább 3-at, ha meg tudjuk oldani. Az árát úgy tudjuk összerakni, hogy eladjuk a meglévő lakást, hozzátesszük a megtakarításunkat, és felveszünk kb. 8 millió forint hitelt. Ez már egy végleges lakás lenne, ahonnan nem szeretnénk költözni, 3 gyerekkel is elférünk. Felvennétek a 10 milliós CSOK-ot hasonló helyzetben, vagy nagy kockázat? Anélkül is meg tudjuk venni a lakást a hitellel, viszont ha nem kell hitelt fizetni, tehát több pénzből gazdálkodhatunk havonta, akkor jobb esélyekkel be tudjuk vállalni a három gyereket is. Várni nem nagyon szeretnénk, mert most itt egy sok szempontból ideális lakás, aztán most csak a CSOK miatt nem akarok várni (főleg ha közben esetleg el is törlik). Viszont valahogy az is zavar, hogy ha tényleg meglesz a három gyerek, ahogy szerettük volna, akkor simán megúszhattuk volna azt a havi 80-100 ezer forintos hitelt 10 évig. Ti mit tennétek?
2017. szept. 20. 20:26
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Ezt nektek kell mérlegelnetek, de én biztosan nem venném fel, vagy nézelődnék tovább, hátha találnék olcsóbbat, vagy ha előre láthatólag nem fog gondot okozni a hitel, és tényleg csak az és semmi más nem tetszik, akkor hitel.

A mi példánk: mi is hármat szerettünk volna, az első gyermekemmel hajszálon, csodán, nevezzük bárminek, hogy min múlt, hogy nem császároztak meg 32 hetesen, majd amikor született, nálam lépett fel gubanc, ami miatt - bár tervezett volt a másodk gyerkőc - de sírtam a pozitív teszt láttán, és szégyen, vagy sem, de nem az örömtől, hanem mert bef*stam. Aztán vele 12 hetesen elhúzták előttünk a down-szindróma esélyét, végül egészséges, de könnyekkel teli két hét volt, amíg megjött az eredmény, hogy semmi gáz, aztán amikor megszületett, azt hitték, hogy epilepsziás, aztán kiderült, hogy nem az, aztán jártam vele a vesegondozót, most (bár ez már csak apróság) belső árpa van a szemén, ami nem múlik, ki kell metszeni, és még csak 5 hónapos.

Így úgy döntöttünk, hogy nem kísértjük a sorsot, örülünk, hogy van két gyönyörű és hála ég (a sok kutyaxar után) egészséges gyermekünk, és tuti nem lesz 3, bármennyire fáj a szívem miatta.

Ilyen is van, (veletek ne legyen) pedig egészséges, minden káros dologtól mentes fiatal pár vagyunk. (31 és 29 évesek vagyunk).

Rágjátok át jól.

2017. szept. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!