Ez igaz vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy ha a párom aki dolgozik igényli a családi pótlékot, hogy ő kapja meg (most én kapom, együtt élünk) akkor kevesebb adót vonnak tőle. Ez igaz lenne ? Én még nem dolgozok, gyesen vagyok.

2018. jún. 2. 06:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%
A családi adókedvezményt a családi pótlékra jogosult vagy vele egy háztartásban élő házastársa vagy élettársa igényelheti. Tehát a párod is.
2018. jún. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok, az kimaradt hogy persze, akkor is igénybe veheti az adókedvezményt ha te kapod a családi pótlékot.
2018. jún. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszi. És ha nem vagyunk bejegyzett viszonyban, csak apasági van? Akkor is lehet így? Vagy érdemes neki igényelni a családi pótlékot, és az adókedvezményt, nekem meg a GYESt?
2018. jún. 2. 08:13
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
Ha a bejelentett lakcím ugyan az akkor lehet.
2018. jún. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell a lakcímnek megegyeznie az apának és anyának, csak egy háztartásban kell élni.
2018. jún. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok, idézet a a családi adókedvezmény igénylő lapjának tájékoztatójából:

"edvezmény érvényesítésére jogosult

 az a magánszemély, aki jogosult a családi pótlékra. Családi pótlékra az élettársakként együtt élő vér

szerinti szülők is jogosultak, továbbá a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény (a

továbbiakban: Cst.) jogosultnak tekinti azt a szülővel együtt élő élettársat is, aki az érintett

gyermekkel közös lakó vagy tartózkodási hellyel rendelkezik"

2018. jún. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen, életvitelszerűen együtt kell élni, de nem kell bejelentett közös lakcím. Szerinted hányan élnek albérletben, akiknek nem egy a bejelentett lakcíme? Nekem sem egy még a férjemmel, most veszünk házat, de megosztjuk az adókedvezményt és ezt a NAV is tudja.
2018. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!