Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék

A kérdés

Ilyenkor nekem kell jeleznem hogy nem vagyok jogosult a családi pótlékra, vagy automatikusan megvonják?

Most júniusban érettségizem, és nem tervezek tovább tanulni sehol, így megszűnik a tanulói jogviszonyom. A családi pótlékot minden hónapban én kapom a saját számlámra.

Az lenne a kérdésem hogy ilyenkor nekem kell értesítenem bárkit is hogy már nincs tanulói jogviszonyom, így nem vagyok jogosult a további családi pótlékra, vagy ezt automatikusan megvonják majd tőlem, nekem pedig nem kell intézkednem semmit?

Keress kérdéseket hasonló témákban: családi pótlék, igénylés, iskola, pénz, támogatás, utalás, segély, jogosultság, jogviszony

jún. 4. 11:57  Privát üzenet  

A válaszok
Az iskola jelzi, de a törvéy 15 napon belüli jelentési kötelezettséget ír elő, és én találkoztam emiatt büntetéssel.

A válasz 33%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont jún. 4. 12:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szóval akkor nekem is jeleznem kell. Ezt milyen formában? Egy levelet kell írnom, vagy személyesen be kell fáradnom mint amikor elsőnek igényeltem?

# 2/8Időpont jún. 4. 12:20 Privát üzenet

Levél is jó.

De személyesen gyprsabb és biztosabb

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont jún. 4. 12:51 Privát üzenet

Szerintem meg automatikusan leállítják. Nem vèletlenül kell minden tanèvben iskola látogatást benyújtani a folyósításához.

Szerintem a bejelentèsi kötelezettsèg akkor van, ha tanèv közben szűnik meg a jogviszony (pl. Januárban ott hagyod a sulit, ilyesmi). De nálad nem ez van, ez egy teljesen befejezett tanèv.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont jún. 8. 14:15 Privát üzenet

4, ne okoskodj, olvasd el a törvény végrehajtási rendeletét és az igénylőlapot, amit aláírsz.

Üdv, volt MÁKO-os cst-s.

Akit megint lepontoztak a böszmék.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont jún. 8. 14:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem egyszer kellett iskolalátogatásit benyújtanom, mikor igényeltem. Azóta egyszer sem kértek ilyet tőlem.

# 6/8Időpont jún. 8. 17:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nekem*

# 7/8Időpont jún. 8. 17:48 Privát üzenet
Ha biztosra akarsz menni, kérj egy iskolalátogatásit, amin rajta lesz, meddig volt tanuló.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont jún. 20. 17:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Újra kell igényelnem? Vagy automatikusan kapom tovább?
Komolyan megvonják a családi pótlékot?
Automatikusan jár a családi pótél vagy újra kell igényelnem?
Kell valami nyomtatványt beadni a családi pótlék megszüntetésére vagy automatikusan megszüntetik?
Automatikusan növekszik a családi pótlék összege?
Ha a foglakozást helyettesítő támogatást nem jelzem 15 napon belül a munkaügyi központnak automatikusan megvonják?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Családi pótlék rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!