Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ilyenkor nekem kell jeleznem...

Ilyenkor nekem kell jeleznem hogy nem vagyok jogosult a családi pótlékra, vagy automatikusan megvonják?

Figyelt kérdés

Most júniusban érettségizem, és nem tervezek tovább tanulni sehol, így megszűnik a tanulói jogviszonyom. A családi pótlékot minden hónapban én kapom a saját számlámra.

Az lenne a kérdésem hogy ilyenkor nekem kell értesítenem bárkit is hogy már nincs tanulói jogviszonyom, így nem vagyok jogosult a további családi pótlékra, vagy ezt automatikusan megvonják majd tőlem, nekem pedig nem kell intézkednem semmit?



2019. jún. 4. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Az iskola jelzi, de a törvéy 15 napon belüli jelentési kötelezettséget ír elő, és én találkoztam emiatt büntetéssel.
2019. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nekem is jeleznem kell. Ezt milyen formában? Egy levelet kell írnom, vagy személyesen be kell fáradnom mint amikor elsőnek igényeltem?
2019. jún. 4. 12:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Levél is jó.

De személyesen gyprsabb és biztosabb

2019. jún. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg automatikusan leállítják. Nem vèletlenül kell minden tanèvben iskola látogatást benyújtani a folyósításához.

Szerintem a bejelentèsi kötelezettsèg akkor van, ha tanèv közben szűnik meg a jogviszony (pl. Januárban ott hagyod a sulit, ilyesmi). De nálad nem ez van, ez egy teljesen befejezett tanèv.

2019. jún. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4, ne okoskodj, olvasd el a törvény végrehajtási rendeletét és az igénylőlapot, amit aláírsz.

Üdv, volt MÁKO-os cst-s.

Akit megint lepontoztak a böszmék.

2019. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem egyszer kellett iskolalátogatásit benyújtanom, mikor igényeltem. Azóta egyszer sem kértek ilyet tőlem.
2019. jún. 8. 17:47
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem*
2019. jún. 8. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni, kérj egy iskolalátogatásit, amin rajta lesz, meddig volt tanuló.
2019. jún. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!