Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik azok az okok, amik miatt...

Mik azok az okok, amik miatt biztos, hogy nem tartanál meg egy babát?

Figyelt kérdés

2019. júl. 27. 19:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Nincs keze/laba
2019. júl. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha biztosra tudom, hogy betegen fog születni. Legyen ez szembetűnő testi fogyatékoság, vagy akár olyan betegség, ami nem látszik kívülről, de, de súlyos terhet rak majd mind a gyerekre mind pedig a családra
2019. júl. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%
Nincs ilyen.
2019. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%
Egyetlen ilyen ok van: ha nem terveztem
2019. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek a második válaszadóval. Bár szerencsére nem voltam sosem ilyen helyzetben, így 100%-ig nem lehetek benne biztos, hogy ezt tenném, de jelenleg én ezt érzem helyesnek.
2019. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha a gyógyszer és gumi mellett mégis besikerül. Nem szeretnénk több gyereket, 2 van és mindent megteszünk, hogy ez így is maradjon.
2019. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem voltam még soha terhes, de nem tartanám meg, ha tudnám, hogy olyan betegséggel születik, amely ellehetetlenítené őt és az egész családot a normális életben. Gondolok itt arra, hogy pl olyan súlyosan szellemi fogyatékos, hogy nem tudja magát ellátni és valakinek 0-24ben gondoskodnia kell róla.

A másik ok, ha nem tervezem, és olyan élethelyzetben esnék teherbe, amiben saját magamat is nehezen tartom fenn (gondolok itt arra, hogy pl minimálbérből élek). Így nyilván a gyereknek se lenne jó élete.

2019. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

- Erőszakból fogant

- Beteg (nem érdekel, ki mit gondol erről, én dolgoztam beteg gyerekekkel, nem tolnék ki a sajátommal)

- Nekem van olyan betegségem, ami miatt nem tudok 100%-os anyaként részt venni

- Ha nem érzem magamban az anyai ösztön szikráját sem és egyáltalán nem akarnám őt

- Egyedül nem lennék képes egy minimálisan tisztességen szinten eltartani (akkor is fontolásba venném/veszem, ha stabil kapcsolatom van, itt nem arról van szó, hogy legyen annyi saját bevételem, hogy csak Gucci ruhákat vegyek neki, de ha az állambácsi egy tollvonással megszűntet mindent, ha apukával történik valami vagy szimplán megbolondul, esetleg én bolondulok meg, akkor képesek legyek azt megtenni, hogy fogom a gyereket meg a cuccainkat és elmegyünk külön élni, nem az anyaotthonba és nem éhezni)

2019. júl. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha beteg lenne, erőszakból foganna vagy pl. extrém példa ha a ferjem meghalna és meg van lehetőségem nem megtartani.
2019. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%
Nekem elég az az ok, hogy egyáltalán nem szeretnék gyereket.
2019. júl. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!