Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két német cserediák 8 évesek...

Két német cserediák 8 évesek lesznek nálunk 1 hétig. Abból 3 napig nekünk kell programokat csinálni. Miket mutatnátok meg? Pesten? 1 nap biztos balaton lesz

Figyelt kérdés

Kaptunk egy listát mik a kedvelt ételek, a frish käse az mi itthon nálunk?

Szerintetek megpróbálkozzak magyaros ételekkel?

Gondoltam rá, hogy pácolt husikat sütünk tárcsán vagy grillen. Egy nap

De még lesz másik 6 nap. Csoportos mennek majd programokra a gyerekek de este otthon esznek.

Gyerekeimből kiindulva bolognai rántott hús bármikor bármennyi jöhet.


2018. júl. 3. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
margit sziget?
2018. júl. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Csodák palotája?
2018. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Gellérthegy, állatkert, Margit sziget, Lupa-tó, parlament, hajókázás a Dunán
2018. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Future park?


[link]

2018. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A Frischkaese körülbelüli magyar megfelelője a tehéntúró.

A lányomnál is volt német cserediák, én csak magyaros ételeket főztem, kimondottan ízlett neki minden. Volt paprikás csirke nokedlivel, gulyásleves, túrós tészta pirított szalonnával, lecsós hús, palacsinta. Amikor elmentek kirándulni, egyik nap rántott húst kaptak, másik nap fasírtgolyókat (házi).


Programból Balaton, Velencei-tó, Budapesten Margitsziget, vár. De nézd meg a programjaikat, hova mennek közösen.

2018. júl. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

A Frischkäse túrószerű dolog, a mi németjeink nagyon szerették a lidl Crefée francia zöldfűszeres krémsajtját, kerek dobozban van, a lila fokhagymás, azt nem vennék idegen gyerekeknek. Vagy cottage cheeseből (szemcsés túróféle) csinálhatsz Te is kenhető cuccot.

Csontos-bőrös csirkecombot ne csinálj nekik. Szelet hús, húspogácsa, csirkemell, grillkolbász, saslik mehet.

A hússütés jó ötlet, vonjátok be őket kisebb feladatokba.

Túró Rudit hanyagolnám, nem szokták szeretni.

Pörkölt nem túl csípősen, nem zsírosan, színhúsból, tésztával, galuskával mehet, legalább elmondhatják, hogy ettek magyarosat. Továbbiakban maradnék a nemzetközi, biztonságos kajáknál.

Ha maradna a sűrű program mellett egy szabad fél este, készülhetsz egyszerű társasjátékokkal, ahol nem kell bő szókincs.

A mi németjeinkkel véletlenül eljutottunk egy látványpizzériába, ahol dobálták, pörgették a tésztát. Csodálkozásunkra nagy élmény volt számunkra.

2018. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*számukra😊
2018. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Medveparkot biztosan, csodák palotája mondjuk... bár ugye nem tudjuk, mi van a programban. Ha minden nap mennek amúgy, akkor csak valami nyugisabbat szerveznék. Ha kertesházatok van, esetleg 2-3 másik családot elhívnék akiknél szintén van cserediák, egyik napra, lazítani.


A nagyon zsíros, olajos kajákkal vigyázz (pl. a pöri is ilyen lehet), akinek nincs hozzászokva a gyomra, menni fog a hasa tőle.

2018. júl. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket :)

Mennek a parlamentbe onnan hajóznak a dunán végül állarkert lesz.

Visegrádra, boboznak, mennek még hollókőre is. Széchényi fürdőbe meg vmi vár arra már nem emlékszem.


Nagyon zsúfolt napjaik lesznek, remélem a fiaim is bírni fogják. Ők is mennek a német gyerekekkel együtt.

2018. júl. 3. 22:58
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Gyerekként mi is mentünk Németországba, akkor én voltam a cserediák. De német diákokkalvoltunk. Amiket ettünk: pizza, házi, de volt rajta vagy 25 féle zöldség, a németek rengeteg salátát esznek, Általában nem szokták szeretni a nagyon szaftos dolgokat. De egy rántott hús, sült hús bármikor jó lehet. Szerintem sussel lángost is, bundáskenyér, palacsinta, ezeket minden gyerek szereti.
2018. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!