Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A babavarónak mik a feltételei?

A babavarónak mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Van közületek aki igénybe vette a babaváró támogatást?

Most vágtunk bele a babaprojektbe és megfordult a fejünkben ez a támogatás. Mindkettőnknek van munkánk, egy helyen dolgozunk a páromnak 10 nekem 8 éve állandó.

Mik a feltételek? Vagy épp a buktatók?

Személyes véleményekre lennék kívancsi. Köszönöm


2019. júl. 31. 11:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

[link]



Buktató:

Nem jön össze a baba


Valamelyik aktív khr-es


Nem felel meg a hitelképességnek ( túlterhelt jövedelmek)


Van nav tartozás.


( nálatok nem áll fenn, de a nincs folyamatos 3 év jogviszony.. Van aki nem is tud róla, a munkahely kojeletette a tudta nélkül)

2019. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezt az oldalt mar en is atbongesztem de persze a hatranyokat nem irjak,ezert jobb a szemelyes tapasztalat. Koszonom neked hogy irtal
2019. júl. 31. 11:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagyok


Válaszodból sehtettem, de az a legjobbannösszefoglalt



Még a kiszámoló blogon olvashatsz jókat


Rendesen kivesézik.



Még 1 buktató


A gondolkodás:


Sokan ahogyan írod szószerint veszik, hogy ez támogatás, de nem az, csak kedvezményes hitel! Mindaddig, míg nincs 3 gyerek.

Újabb buktató, van aki csak emiatt vállal 3 gyereket.

2019. júl. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Én is azt gondolom, hogy nem szabad elfelejteni, hogy ez egy hitel. Kedvező tud lenni sokaknak (már akik egyáltalán megfelelnek a feltételeknek), viszont erre is kell egy visszafizetési stratégia.

Én nem venném fel terhesség előtt, utána viszont a kamatmentesség már biztosított. Van egy terv arra, ha csak 1 gyerekünk lenne, van terv arra, hogy 2 gyereknél állunk meg. Arra pedig nem kell terv, hogy 3 gyerek, hiszen akkor elengedik.

Ezt összeegyeztettük a meglévő hitelünkkel és annak a visszafizetési tervezetével.

Számunkra fontos az, hogy minél hamarabb visszafizessük a hiteleinket, így terveztünk azzal, hogy adott szituációk mellett hogyan, mennyi idő alatt leszünk hitelmentesek.

Fel kell rá készülni, szerintem ennyi kell. A hiteltől meg úgy általában sem kell betojni, ésszel kell csinálni. Én édesapámtól azt tanultam, hogy ez egy nagyon jó dolog, csupán nem szabad ész nélkül csinálni. Nekik többször volt már hitelük (nem párhuzamosan sok, nem egymás kiváltására) és a hiteleknek köszönhetően felépítették a családi házukat és az évek alatt összehoztak 3 hitelmentes lakást a gyerekeiknek.

Ez az egész pedig onnan indult, hogy a legelső munkahelye kamatmentes hitelt adott nekik.


Szóval ahogy előttem írták, ez egy hitel, számolni kell vele.

2019. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Menj be egy bankba, ne itt akarj összeszedni mindenféle infót.
2019. júl. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Mivel gyakorlatilag 31 napja létezik, így a buktatókat ráadásul személyes tapasztalattal senki nem tudja neked megmondani.

Annyit lehet sejteni az infók alapján , hogy aki szerződést szeg, az szívni fog, keményen.

Magyarul akkor érdemes intézni, ha már a baba bent a pocakban.

2019. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igen termeszetesen tudom hogy hitel ezert is kerdeztem velemenyeket. Hiaba egy honapja hoztak be de kivancsi voltam masok velemenyere is akik mar megigenyeltek.



5. valaszolo: Pont azert nem megyek bankba mert ugyan azt mondjak el ami le van irva, hatranyokat nem csak az elonyoket meg azt hogy 3 even belul kell meg egy gyermek aztan meg 3 ev mulva meg egy hogy ne legyen kamat,nekik az a lenyeg hogy minel tobben felvegyek. En arra nem vagyok kivancsi, mert egyenlore egy gyermeket tervezunk.

Nem a hitel miatt tervezzuk a babat csak atfutott az agyunkon de annyira nem temazgattunk meg rola, lehet hogy nem fogunk elni ezzel.

2019. júl. 31. 16:31
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb buktató az, hogy nem lesz gyerek. Ezért a terhesség 12. hete után érdemes felvenni. Ez esetben lényegileg egyetlen buktató van: felelőtlenül elköltöd, és nem tudod visszafizetni a pénzt.

Ha betöltött 12 hetes terhesen veszed fel, és semmit nem csinálsz vele, csak beteszed állampapírba kamatozni, akkor gyakorlatilag kockázat nélkül kapod meg rá a kamatokat. Ha pedig úgy alakul, hogy lesz még egy gyereketek, akkor a harmadát már ki is veheted, mert azt elengedik a tartozásból.

Persze sok egyéb ügyes dolgot is lehet vele csinálni. Csak annyi a lényeg, hogy ne éld fel a pénzt, hanem olyan dologba fektesd, ami utána ki is termeli a havi 50 ezres törlesztőt (meglévő hitel kiváltása, ingatlan, vállalkozás...).

2019. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért az se életbiztosítás,ha már babát vársz. Betöltött 12 hetes terhesen igényeltük a hitelt. A férjem vállalkozó,én közalkalmazottként 260 ezer forintot keresek. Azzal az indokkal utasított el a K&H Bank,hogy én hamarosan Gyed-en leszek,kapok "vagy 100 ezer forintot", nem fogjuk tudni fizetni. Hiába mondtam, hogy élni szeretnénk a 3 éves szüneteltetéssel,ill. honnan veszik,hogy én megyek Gyedre,mehetne akár a nagyszülő is,nem érdekelte őket. Mindezt telefonon közölték. Nagyon bánom, hogy nem kértem írásbeli indoklást, panaszt kellett volna tennem.
2019. aug. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Okkal, mondták 9es... A férjed mennyi adót fizet? Gondolom minimalra van bejeltve a cégbe, ha katás akkor a bevétele 60%at veszik alapul... Már amiről ad számlát, szal a fene tudja..
2019. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!