Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen feltételei vannak az...

Milyen feltételei vannak az evangélikus keresztelésnek?

Figyelt kérdés
A kisfiamat szeretnénk mindenképp megkereszteltetni. A keresztanya jelölt katolikus, a keresztapa jelölt nincs megkeresztelve. Igy is lehetséges hogy evangélikus keresztségű legyen? Illetve mi a keresztelő menete?

2018. ápr. 18. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
TEMPLOMFÜGGŐ. Bárki bármit ír most itt, az adott templom papját kerdezd mert nekünk 3 templomban 3 lehetőséget mondtak!
2018. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Mivel én evangélikusnak lettem keresztelve, így a fiam is. Apja katolikus, de mi már nem voltunk együtt, amikor a keresztelő volt, és nem is tudtam tőle semmilyen papírt kérni, hogy igazolja, meg van-e egyáltalán keresztelve, de ez nem számított. A keresztanyja katolikus, a keresztapja evangélikus. Semmi extra nem volt, nekik is csak a keresztlevelet kellett bemutatniuk, mint ahogy nekem is.

Mondjuk nem megkeresztelve nem lehet valaki keresztszülő, maximum keresztségi tanú, bár azt nem tudom, hogy itt van-e ilyen, katolikusoknál már láttam ilyet.

Nyilván van olyan lelkész, aki némi máni ellenében eltekint a papírok bemutatásától, de elviekben nem szabályos, hogy olyan személy legyen keresztszülő, aki nincs megkeresztelve, ennek így tényleg még értelme sincs.

2018. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
70%
Legjobb tudomásom szerint annyi az elvárás, hogy a keresztszülők legyenek megkeresztelve. Hogy melyik keresztyén felekezethez tartoznak, az mindegy, de aki nincs megkeresztelve, az nem lehet keresztszülő, hiszen alapvetően az (lenne) a feladata, hogy segítsen a gyereket keresztyén hitben felnevelni.
2018. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
1. válasz a biztos. Templomfüggő. Ez így történt, 3 templomban kérdeztük meg és más-mást mondtak. Ott kérdezd meg ahol keresztelni tervezitek!
2018. ápr. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!