Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kellene mondani, hogy a...

Mit kellene mondani, hogy a kerdezoskodest lezarjam? Többi lenn.

Figyelt kérdés

Milyen szöveget mondjak, ha valaki arról faggat:

- hogy alszik a baba ( külön vagy együtt)

- hogyan táplálod

- milyen volt a szülés

- miért nem adsz már neki ezt vagy azt enni

- minek kezét mosni, miért nem fogható meg a keze össze vissza

- a legbosszantóbb: hát miért nem küldesz képet róla--> Miért nem teszel fel a netre, nem kell ennyire paranoialásnak lenni.


Nos milyen válasz lehet a legideálisabb ezekre, hogy ne az legyen, hogy a válaszból olyan következtetéseket vonnak le, ami mondjuk nagyon nem rájuk tartozik. Valami frappáns kellene.

Volt már, aki normálisan, sértődés nélkül le tudta zárni a kíváncsiskodást?


2019. aug. 4. 20:57
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Az oka, amiért így döntöttem: anélkül, hogy ismernek a gyerekem, úgy akarnak osztogatni döntéseket, cselekvéseket. És unom, ha elmondta már valamire a válaszom a saját okoskodasukat nyomják, ezzel teljesen elbizonytalanitva azt, hogy anyaként hogyan cselekedjen. Igen, ide tartozik az altatás is. Egyszerűen mérges vagyok, hogy mások akarják megmodnani, hogy mi a jó a babámnak, a férjemnek, nekem, és nekünk.
2019. aug. 4. 21:01
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugye tudod hogy akkor is lesznek akik pálcát törnek a fejed felett ha teszel ki képet, ha korán vagy épp későn adsz neki tejterméket.

Az anyaság ilyen dolog, mindenki jobb anyja lenne annak a gyereknek nálad. Gondolják sokan. Szerencsére a gyerekednek te leszel a legjobb. (normális esetben)


Mindenkit zrikálnak valamivel.

2019. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Én ezt mondtam valakinek: "Majd ha én gyereknevelési tanácsokat osztok neked, akkor te is oszthatsz nekem."


Engem a legjobban az idegesít mikor meg tudja valaki, hogy nem akarunk 2. babát és megkérdezik, hogy miért. Erre ezt mondom: "Kismillió oka van, hogy így döntöttünk. De ebből egy sem tartozik rád."

2019. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Latom teged meg erdekel mas lelkivilaga. En mindenre azt mondanam IGEN.


Vegulis ha bennuk annyi tapintat nincs, hogy ezeket megkerdik, akkor kit erdekel megserodnek-e.

2019. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig visszakérdezek: miért érdekel?

Erre soha nincs értelmes válasz.

2019. aug. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen, tudom... Csak magamban bizonytalanok el, hogy akkor nem csinálom jól? Holott akkor nem lenne jó kedvű, mosolygós baba... De annyira okosak. De köszönöm a válaszokat.
2019. aug. 4. 21:18
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak most várom az első babát de én ilyenkor tuti visszaszolnek, hogy a babám és én tudjuk mi a jó nekünk és úgy csináljuk ahogy nekünk jó. Nem kell aggódni érte hiszen látod milyen kiegyensúlyozott jókedvű baba, úgyhogy szerintem mindent jól csinálok. Vagy nem tartasz jó anyának?

Erre úgyse tudnak mit mondani és észreveszik magukat jobb esetben, ha pedig nem akkor annak bármit mondhatnal úgy is beledkot.

2019. aug. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ajanlom Marshall Rosenberg youtubeos videoit, konyveit, nekem rengeteget segitett.


En is visszakerdeznek, hogy miert, ha van turelmem a valaszhoz. Amugy barmelyikre lehet azt mondani, hogy ,,Ahogy nekunk bevalt”/ ,,Nekunk igy valt be”/,,Nem szeretnek beszelni errol, de az erdekelne, hogy te anno hogyan csinaltad” (ha tenyleg erdekel, ha nem, akkor csak a mondat elso fele. Ha kerdezik, miert nem, akkor elmondani, hogy mert nem szeretnek tanacsokat hallgatni errol egyelore, de ha majd ez valtozik, szolok.)


Amugy nagyon megertelek. Nalunk most jon a masodik, mar most megkaptamtobbszor, hogy nehogy ugy csinaljuk, mint az elsovel... pedig de, ugy fogjuk csinalni, ha ugyanugy fog reagalni, ahogy az elso, de ezt nem tervezem hangoztatni. Ha rakerdeznek majd, megmondom, hogy ugy csinaljuk, ahogy nekunk jo.

2019. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó... Boldog baba varrast, kívánom a 2. Baba is "úgy reagáljon", hogy nektek is jó legyen :)
2019. aug. 4. 21:42
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Nyugi, jól csinálod! Ami az egyiknek működik az a másiknak nem, vagy csak szimplán nem szimpi így ki sem akarod próbálni. Aztán van, hogy a kétségbeesés szül majd valami számodra is fura próbálkozást, és te fogsz a legjobban meglepődni mikor azt látod, hogy működik.. 😄 (nálam ilyen a hozzátáplálás időszakában volt)


De egyébként rendszeresen jöttek a kéretlen tanácsok.

"uh miért nem hagyod, kicsit sírni?"

-mert eszemben sincs cserben hagyni 5 hetesen

"miért nem adsz már neki egy kis kiflicsücsköt?"

-csak

"miért alszik rajtad ilyen sokat?"

- mert nekünk így jó (amúgy nem tudtam szoptatni és részben ezzel próbáltam pótolni a komfort érzését, plusz olyan hasfájós volt, hogy másként nem is aludt volna)

"miért nincs külön szobában?"

- mert előtte egy inkubátorban lakott, és amúgyis épp eleget vesztettünk már.

"tápszeres?" 😱😱😱

- igen, a koraszülés nincs jó hatással az anya idegrendszerére, nem túl tejtermelést támogató..


De amit a legjobban utáltam és a legnehezebben kezeltem az a "juuuj nem tud zajban aludni? Pedig meg kell szoknia"

- miért te hány decibelen hallgatod a tvt elalváshoz?

Amúgy korababa lévén idegrendszerileg éretlen és bizony mindent igyekeztem megadni, hogy behozza a lemaradást és ehhez hozzátartozott az is, hogy nyugodt alvást biztosítok neki. És ez még a saját anyámnak sem tetszett. Pedig amúgy én sem tudtam soha zajban aludni. A bölcsiben, oviban sem állnak felettük ködkürttel alvásidőben.


De a legbicskanyitogatóbb:

"mit tettél, hogy koraszültél?"

- 3 csík kokaint szívtam fel naponta. 🤦‍♀️

Mit b+, mit? Pechem volt. A magán doki alkalmanként 17 ezerért se tudja megállítani a toxémiát ha korán alakul ki.


Amúgy nagyon erélyesen oda szoktam vágni hogy "csak" , "mert azt mondtam" , "mert egyelőre én vagyok a magyar hangja". Általában ilyenkor csend lesz.

2019. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!