Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnék segíteni egy...

Hogy tudnék segíteni egy eléggé rászoruló ismerősömön? Ingyen vagy nagyon olcsó babacuccokat hol tudnék szerezni?

Figyelt kérdés
Igazából nem zavar, ha azt hiszitek, hogy rólam van szó. Szóval, van 1 kislányom. Az ismerősnek is lánya lesz, így adtam neki elég sok babaruhát. Viszont nagyon megsajnáltam, amikor náluk voltam, alig van pár dolog a baba èrkezésére, pedig nemsokára szül. Se babakocsi,babaágy, de a házban még melegvíz sincs pl. Tudom, hogy ő nem kérne senkitől semmit, de rettenetes volt nézni azt az életkörülményt, amibe van. A kicsim miatt sajna nem tudom pénzzel támogatni, de nem hagy nyugodni a dolog. Mit tudnék tenni? A védőnő meg sem nèzi az otthonokat, hozzánk is csak 2percre ugrott be szülés előtt. Ja és a legrosszabb. Kb egy 16 éves fejével gondolkozik,semmivel nem törődik, pl új babakocsit akar venni annak ellenère, hogy "sokadikán" már szó szerint nincs mit enniük.
2019. aug. 6. 23:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
A szuletendo picit nagyon sajnalom, az ostoba anyja miatt.. esetleg beszelj a helyi onkormanyzattal, vagy probalj magad osszeszedni egy kis csomagot. Mast nem tehetsz.
2019. aug. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
79%
Gyermekvédő egyesületet keress vagy gyámügy hivatalt és jelentsd nekik akár a neved nélkül is. Ilyen körülmények közé nem érkezhet egy kisbaba. Esetleg sarkalld arra, hogy örökbe adja a gyereket, mert neki aztán nem való.
2019. aug. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg erre vállalt gyereket?
2019. aug. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen körülmények közé úgyse lesz kiadható.
2019. aug. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos kifogják adni hidd el utolsó,nálunk a faluban az anyuka már a 7.-et szülte a puszta nyomorba,mégis haza adták a picit.
2019. aug. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es a válaszod, valószínűleg az lesz, összeállítok nekik 1 csomagot. A többi válaszra no comment, sajnos én is tudom, hogy nagyon bátor dolog volt részükről a baba, de ha már úton van és meg fog születni, inkább azon lennék, hogy megkönnyítsem a helyzetüket, nem azon, hogy elvegyék tőlük. Ezt a házat egyébként nemrég vették, jól le van élve, de nem általuk, és szerintem idő kérdése és helyrehozzák, csak így most hirtelen sok lenne nekik.
2019. aug. 7. 08:22
 7/22 A kérdező kommentje:
Törölték az 1-es hsz-t...
2019. aug. 7. 08:34
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Kiadják sajnos. Sosem fogom föl ésszel, hogy ha valakinek óvszerre nincs pénze, mégis hogy gondolja, hogy babakocsira, rosszabb esetben tápszerre, kiságyra, ruhákra, vitaminokra, pelenkára, gyógyszerekre mégis honnan lesz. Bababörzéken lehet jó használt ruhákat kapni fillérekért, védőnő talán tud segíteni pelenkával. Kiságyat, babakocsit is lehet olcsón használtan venni. Vagy találjon egy családot, ahol pont annyival nagyobb a gyerek, hogy a használt cuccokat, maradék kinőtt pelenkát pont megengedik, hogy elhozza. Én is oda szoktam adni a pelusokat.
2019. aug. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 MaryPoppins1312 válasza:
96%
Kedves Kérdező! Én a Magyar Vöröskeresztet és a Katolikus Karitászt keresném fel a helyedben. A Vöröskereszt több településen elindított egy olyan programot, amelyben a rászoruló családoknak tejet és kenyeret osztanak és ha igény van rá akkor ruhákat is tudnak adni. Ha egyik sincs és mondjuk nem is válaszoltak semmit a felkeresésedre akkor a helyi papot/lelkészt kérdezném meg, hogy tud-e olyan családról akik szívesen elajándékoznák a babás cuccaikat egy rászoruló anyukának. Ezen felül utána néznék van-e a közelben Biztos Kezdet Háza, mert a leírtak alapján a felkarolt anyukának lehet, hogy szüksége lenne egy olyan helyre ahol segítenek a szülői kompetenciákat növelni. Remélem tudtam segíteni!
2019. aug. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Igen sajnos törölték az egyes válaszom. Mert az hogy fizu előtt nincs mit enni , mégis évente szülnek ,az csak a faluvégen,a soron fordulhat elő.
2019. aug. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!