Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a baj azzal, ha csak egy...

Mi a baj azzal, ha csak egy gyereket akarunk?

Figyelt kérdés

Mindig is csak egy gyereket akartam, párom is. Persze, ha becsúszna a baba, akkor megtartanánk a másodikat is, de egy van tervben csak. Én folyton veszekedtem a testvéremmel és az egész rokonságban mindig mindenki irigy és rivalozál a másikkal, főleg, ha az örökségről van szó. Se gyerekkorban, se felnőttkorban nem jövünk ki egymással. És azt se akarom, hogy folyton osztozkodni kelljen a másikkal. Pl. most is vehetnénk egy lakást, anyáék eladnák a régi másik lakásukat, és abból tényéeg csak egy lakást tudunk venni. Így mindkettőnknek az nem lesz jó a jövőben, mert midnkettőnknek van már párja és felnőttek vagyunk. Szóval osztozkodni kell és választani, hogy akkor melyik gyereket támogassam jobban. Én azt akarom, hogy járhasson zenélni (mindegy, mit választ, támogatni fogom, zenesuli, stb), járhasson sportolni, tanuljon nyelveket. Én is kártam sportolni és tanultam nyelveket, de már a zenesuli nem fért bele. Még abba a suliba se járhattam, ahova akartam volna, mert jaj a tesóm nem ebbe jár. Szeretem a tesóm, nem arról van szó, csak na :D


Nem értem, miért kell erőltetni ezt a több gyerekes dolgot. A 3-at meg főleg nem értem. 3 gyerek sokkal több kiadás, hiába adják azt a 10 milliót, meg adókedvezményeket stb. 3 felnőtt gyereket hogy fogsz támogatni, mind egyetemre járjon stb? Ha csak egy gyerek van, akkor nem oszlik kétfelé a pénz, hanem minden az övé, így még jobb rétegekbe is bekerülhet.


Az pedig, hogy önző lesz a gyerek, az egy tévhit. Nem kell osztozkodnia, de a világ amúgy is erről szól. Láttam jópár youtube-videót és cikket is erről, és abban is az volt a tudományos álláspont, ha valami 100 évvel ezelőtti ember mondta h az egykeség már magában betegség, akkor terjedt ez el, de a mai tudósok szerint ez nem igaz. Az egyke embereket pedig megkérdezték, hogy mit gondolnak erről, és mondták, hogy igen, rosszul esik nekik, hogy előítéletesek velük emiatt, de ez nem igaz, mert ők is szeretetteljesek, és vannak barátaik, akiket nagyon szeretnek. Az egyik hölgy mondta, hogy mivel mindig egyedül volt, ezért jobban feltalálta magát és mert nagyot álmodni, amit mindig el is ért az életben, és ez szerinte egyáltalán nem rossz dolog.


Mit gondoltok erről? Más egyke gyerekes anyuka van esetleg? Előre is köszönöm!


25/N



2019. aug. 14. 09:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy egy felnőtt értelmes szülő, magadról le kell hogy kakálja mások véleményét.
2019. aug. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Semmi baj azzal, ha valaki 1-et vállal. AHogy azzal sincs, ha 3-at.

Mindenki annyit szüljön, amennyit el szeretne és tud tartani. Ennyi.


Nem tudom, miért kell ennyire magyarázkodnod, miért jó egykének lenni. Megvan mindkettő előnye és hátránya. Illetve a szülőn is nagyon sok múlik.


Én nem nagyon magyarázkodtam sosem. Főleg nem akartam senkit meggyőzni az egykeség jó oldaláról. Én 1-et vállaltam (azaz mi), és kész.

2019. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Igazából a szüleitek cs.esz.ték el ezt. Ahogy nálunk is, bár én mindig is 2 gyereket akartam, nagyobb korkülönbseggel. 6 ev van a gyerekek közt, így olyan, mintha 2 első gyerekem lenne. Én teljesen megértem, ha csak 1 gyereket szeretnétek és az álláspontodat is, jogos, ha ettől félsz.

Én azért szerettem volna 2 gyereket, mert tudtam, hogy a nagynak nem kell majd osztoznia a játékain, most is az ő igényei maradtak az elsők, elvegre a kicsi született később, de ha mondjuk a kicsi is oda akarna jarni, mint a nagy, akkor oda mehet, ha az egyik zongorázni akar, a masik judozni, akkor azt gognak. Nálunk nem lesz nagy megkötés szakmát illetően, 1 dolgot kivéve. Legyen érettségijük és 1 szakmájuk, amibrn dolgozni tudnak, ha egyetemre akarnak menni, akkor azt is támogatjuk majd. Mi úgy vállaltuk őket, hogy később is azt kapják, amit szeretnének egeszséges keretek között.

2019. aug. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Két gond van ezzel:

1. Miért foglalkozol azzal, amit mások mondanak/tesznek/gondolnak, ha biztos vagy a saját igazadban? Úgy tűnik, önigazolást keresel csak.

2. Előítéletesnek mondod azokat, akik lenézik az egY gyereket nevelőket, miközben te is előítéletes vagy a több gyereket vállalókkal szemben.


Van egyke a barátaim között, mint ahogy a gyerekeimnek is van egyke és több testverrel rendelkező barátja is. Nincs különbség. A lényeg nem az, hogy van-e testvére. Sokkal fontosabb, milyen értékekkel bír, milyen ember.

2019. aug. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
Addig semmi baj vele, amíg Te sem szólsz bele abba, hogy valaki miért szül 5-6 gyereket. Mert sokszor van ám ilyen. Te ne tartozz közéjük.
2019. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%

HÁt kérdező, igaz amit az utolsó válaszoló ír: nem érted mi másoknak a baja azzal h csak egy gyereket akarsz, de te ugyanúgy elítéled azt, aki többet vállal. Ez mindenkinek a saját ügye.

Nincs azzal baj ha egyet akarsz, a te dolgod, mondjuk az írásodból süt a mérhetetlen önzőség, és a féltékenység a tesódra (ha ő nem lenne csak a tiéd lenne a lakás stb.).

Annyi gyereket szülsz, ahányat akarsz, nem kényszerít senki. Ahol 3 gyerek van, ott sem lehetetlen kitaníttatni őket, a gyerekek egyetem mellett pl. már el tudnak menni dolgozni, stb.

Én egyébként egyke vagyok és utáltam. Úgy érzem önzőbb is vagyok emiatt, mert mindig mindent én kaptam meg egyedül, nem kellett osztozkodnom (ez nyilván nem minden egykére igaz). Unokatesók sem voltak a láthatáron ezért mindig mindent csak anyukámmal tudtam csinálni, nem volt gyerek társaság. A szüleim korán elváltak, majd meghaltak (apukám 9 éves koromban, de mivel elváltak vele és az ő rokonságával nem is tartottuk a kapcsolatot), anyukám pedig 20 éves koromban halt meg, szó szerint egyedül maradtam, nincs egy rokonom sem, aki viszonylag közeli, és tartanám vele a kapcsolatot. Anyukámnak sem volt testvére, tehát még egy nagynéni vagy nagybácsi sincs a láthatáron (apai részről pedig sosem tartottuk a kapcsolatot, és már rég nincs is aki tartsa). Persze az "tökjó" volt, hogy ezek után csakis én egyedül örököltem anyukám és nagymamám lakását... Ezen gondolkodj el szerintem... Valahogy az egyik lakást szívesen lecserélném egy élő rokonra pl. testvér akit néha felhívhatok vagy akire számíthatok.

2019. aug. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem akarok én senkit elítélni, igyekszem majd nem előítéletesen fogalmazni :) Köszönöm a tanácsokat!


Nem tartom rossznak a 3 gyerekes családokat, csak most, hogy van a CSOK meg ezek, olyan erőltetettnek érzem, hogy mindenkinek csak mondják, hogy szülj, szülj. Mondjuk ez meg már politika, de olyan furcsa, hogy amúgy a Földön túlnépesedés van, mi meg csak magunkkal foglalkozunk, a világ le van sz*rva. Csak nem kéne ezt se erőltetni ennyire, mindenki annyit válalljon, amennyit akar. Ezek a kedvezmények meg vagy lesznek a jövőben, vagy nem. Aki azért vállal sok gyereket, mert akkor kicsit könnyebb, mintha csak 2 lenne, mert ilyen-olyan kedvezmény, na hát én ezekben nem bízok, mert elvehetik egyik napról a másikra.


Ha az embernek nem is marad élő családja, attól még vannak barátai, legalábbis nekem igen, olyan barátok, akikkel a kötelék még szorosabb is, mint egy családtaggal.


Igen, a szülők rontották el a kapcsolatunkat. Ahhoz, hogy igazán jó kötelék legyen a két gyerek között, őszinte szeretet a rivalizálás helyett, abba rengeteg időt és energiát kell fektetni, ráadásul pár pszichológia, gyermeklélektan stb ismeret sem árt. E helyett rengetegen letudják a gyereküket a fenyegetésekkel, veszekedésekkel, néha a szájára csapással, büntetésekkel, mert akkor nem kell velük foglalkozni. Semmit nem magyaráznak meg, hogy miért, a gyerek helyébe meg főleg nem képzelik magukat. Sokkal jobb lenne, ha értelmesen nevelnének, nem pedig csak tekintéllyel. Na de hát mindegy :D

2019. aug. 14. 10:20
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"Aki azért vállal sok gyereket, mert akkor kicsit könnyebb, mintha csak 2 lenne, mert ilyen-olyan kedvezmény,"


Én nem gondolom, hogy valaki azért szül 3.-at, hogy kapjon még pénzt. Akinek van 2, az tudja, hogy egy gyerek pénzbe kerül.


Ezzel az erővel tiltsuk be az autó reklámokat, mert nehogy már autóvásárlásra biztassanak, amikor szmog van, meg klímaváltozás...

Mindenki maga dönti el, mit tart jónak.

És nem értem, miért kevered ide a politikát a te 1 gyerekes nézetedhez.


Amúgy nekem sincs túl jó kapcsolatom a tesómmal, örökséág 0, szóval ezek nem voltak szempontok, hoyg mennyit vállalok. A jövőben és a jelenben gondolkodok. Azért vállaltam csak 1-et.


Ismerek 3 gyerekes családot, ahol 4-3-1 évesek a kicsik, és imádnivaló család, nagyon jó szülők, jól csinálják. Tisztelem őket érte. Én/mi nem tudnám ilyen jól csinálni. Ezért nincs több.

Mindenki a "képességei" szerint szüljön, és fogadjuk el, hogy mások vagyunk, más háttérrel, más tűrőképességgel. Ne akarjuk egymást meggyőzni.

2019. aug. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok: nyilván vannak barátaim, és már saját családom is két gyerekkel, de az akkor sem helyettesíti a családot (szülők, testvérek). Karácsonykor pl. nem a barátaidhoz fogsz átmenni vacsorázni, mert ők is a saját családjukkal vannak.

Illetve így 36 évesen, mikor már a barátnőimnek is saját gyerekeik/családjuk van, sokkal nehezebb összeegyeztetni a programokat, ritkábban találkozunk, és földrajzilag is eltávolodtunk egymástól. Gyerek előtt azért mobilabb az ember.


Nyilván ha egynél több gyerek van akkor a szülőnek nagyon nagy felelőssége van abban, hogy ne kivételezzen egy gyerekkel se. Sok múlik a gyerekek természetén is.

Lehet az is benne van ebben h mindenki arra vágyik ami neki nincs, tehát az egyke testvérre, a testvéres meg azon gondolkodik mennyivel több mindene lenne ha csak ő lenne... mindenki csak a pozitívumot látja a másik életében, a negatívumokat nem.

2019. aug. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

,,Lehet az is benne van ebben h mindenki arra vágyik ami neki nincs, tehát az egyke testvérre, a testvéres meg azon gondolkodik mennyivel több mindene lenne ha csak ő lenne... mindenki csak a pozitívumot látja a másik életében, a negatívumokat nem."


Szerintem is.


Ha már gyerekei vannak az embernek, és nagy a távolság a nagyszülőktől, testvérektől, akkor is megritkulnak a látogatások. A rokonaink is csak egy évben egyszer jönnek, mert 400 km. Sajnos :(

2019. aug. 14. 10:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!