Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Veszélyes egyedül az autóban...

Veszélyes egyedül az autóban vinni a gyermekemet?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos a fiam, van gyerekülés az autóban. De a párom megtiltotta, hogy egyedül vigyem a fiam. Mert iszonyat felelőtlenségnek tartja, mert mi van ha elkezd sírni (hátrafordulok és egy pillanat alatt megvan a baj), fulladni... stb.

Vezető anyukák kérlek nyugtassatok meg, hogy biztonságos egyedül is vinni a kisbabámat.


2010. júl. 14. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy ostobaság. Én két hetes korától viszem a gyerekeimet magammal mindenhová. A legnagyobb iskolás, és vinnem kell suliba, a középsőt oviba. Akkor vajon mit csinálnék a kicsivel? Hagyjam itthon, vagy a nagyon ne menjenek a dolgukra? Tehát nem veszélyes, persze nem a gyerekeket kell nézegetni, amikor vezetsz, ha nagyon sírt, vagy ilyesmi akkor félreálltam.
2010. júl. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Sok egy gyermekes szülő olyanokat tud kitalálni, hogy elképesztő. Olvastam itt, hogy nem viszi ki a levegőre, mert sír, amikor sapkát kell felvenni. Na akkor sem vittem volna a nagyokat suliba/oviba?
2010. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyedül az a kérdés, hogy Te hogyan érzed magad. Ha tudsz "függetleníteni" a sírástól addig amíg mondjuk félre tudsz állni, akkor miért ne. És talán azon is múlik, hogy amúgy mekkora gyakorlattal rendelkezel.

Esetleg menjetek el hármasban apával, úgy, hogy Te vezetsz, melletted a pici, apa meg hátul, és persze "nem szólhat semmit". Először "ingerszegény" környezetbe menjetek, és szép fokozatosan jöhet a sűrűje.

Ha Te nem vagy bizonytalan, és szeretnéd, akkor nincs akadálya.

2010. júl. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egy ilyen picit még hordozóban viszel kocsiban, nem? az meg melletted van az anyósülésen. és szerintem mindenkinek van annyi esze, kontrollja hogy ha sír a baba, nem kapja oda a fejét.... első perctől kezdve én vittem egyedül, párom dolgozott, nem is volt jogsija.
2010. júl. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Már újszülött korától vezetek,a nagylányomat suliba visszük,érte megyünk, bevásárolunk,elintézzünk a dolgunkat.

Már 3 éves,de Ő ül elöl velem.Persze a nagylányomnak ez nem nagyon tetszik,de van ez így :)

36/N

2010. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rendszeresen megyünk kettesben a 19 hós lányommal autóval születése óta. Nem felelőtlenség, tény, hogy nehezebb így vezetni, de azért meg lehet oldani. Ő megszokta, hogy nem foglalkozok vele vezetés közben. Szabályokat kell felállítani: nincs evés és nincs ivás a kocsiban (nehogy félrenyeljen). Ha pedig megszokja, hogy nem foglalkozol vele, úgysem fog sírni.
2010. júl. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2 hetes korától egyedül autózom vele (kórházba hordtam).

Butaság,hogy nem mehetsz egyedül, de arra fel kell készülni, hogy ha sír, ne ess pánikba, ne kapkodj hátra, hanem nyugodtan, az első adandó útszélre húzódj le.

Ne hagyj nála semmit, amit lenyelhet, félrenyelhet, beleakadhat. Ne cumizzon, mert ha kiköpi és sír utána, akkor 5percenként lehet miatta megállni.

Ja és arra figyelj, hogy ilyen melegben rövidebb úton is induláskor és megálláskor itasd meg vízzel. Könnyen kiszáradhat. Hosszabb úton pedig 1-2 óránként 5 perc levegőzés legyen mindkettőtöknek autón kívül.

2010. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja és az első ülésre csak akkor tedd, ha nincs vagy ki van kapcsolva a légzsák!!!!

Amúgy nekem jobb volt, ha mellettem volt elöl, pár hónaposan került tartósan a hátsó ülésre.

utolsó voltam

2010. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt irom,de ez egy ostoba kifogás, szerintem a párod nem akarja, hogy "csavarogjatok"(jó értelemben értsd :-) )

Én szülni is magam mentem(programozott szülés volt), a kórház udvaron állt az autó, egyedül jöttem haza, Apa külföldön, mamik nem vezetnek

Azóta is vezetek, hol babával, hol mind a néggyel

2010. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen hülyesét:-(((

Te legyél már egy kicsit határozottabb és ne hagyd ennyire befolyásolni magad.

Mi az hogy megtiltotta, mi vagy te a tulajdona, pár év múlva már az utcára sem fog kiengedni?

Nálatok a párod mond meg mindent, te me csak bólogatsz?



Basszus, ha eklkezd sírn, akkor megállsz, ha meg elkezd fulldni..hogy jut ilyen omrbid dolog az eszébe?

Mitől kezdene pont kocsoiba, ezzel az erővel otthon nem félt?


Nekem kocsi létszükséglet, egiykünknek sem jutna eszébe, hogy én ne menjek.

Sokszor én intézem az ügyeket is.

XXI. században élünk, van mobiltelefon.


Én 14 éve vezetek (20 éve van jogsim), a nagy 10 éves, vele is mentem mindenhova, párom sokszor nem volt itthon, dolgozott, (külfüldön is).

Most kicsievl is szoktam meni, nagyot vittem-hoztam suliba/ból, edzésre...


Soha nem értettem az ilyen nőket, akiket a párja

irányít:-((((

2010. júl. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!