Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A volt férjem nevén van a...

A volt férjem nevén van a hitel de a lakás az én nevemen van ebbe nevelem egyedül a gyermekemet és a lakáshitelt is én fizetem az én nevem szerepel a számlán befizetőként?

Figyelt kérdés
A kérdésem az hogy ebben az esetben igényelhetem e a lakáshitel adókedvezményt?
2010. szept. 19. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak az adós vagy az adóstárs igényelheti.
2010. szept. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A KÉRDÉS SÜRGŐS!


KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT MAJD ELŐRE IS!

2010. szept. 19. 18:17
 3/7 A kérdező kommentje:

Jajj :S


De aZ AKKOR SEMMIT SEM JELENT HOGY ÉN FIZETEM A KÖLCSÖNT?

2010. szept. 19. 18:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a lakás a Te neveden van, akkor nem vagy véletlenül adóstárs? Egyébként meg hívd fel a bankot, ők tudják a legbiztosabban megmondani, mit lehet és mit nem.
2010. szept. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a volt férjem adós


viszont most néztem meg hogy az van odaírva a papírra hogy én meg jelzálogkötelezett vagyok


így már kaphatok igaz?

2010. szept. 19. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Az adókedvezmény annak jár, aki adós, a zálogkötelezett csak technikailag van benne a szerződésbe.


Tudtommal ebben az évben eltörölték a lakáshitelek után járó adókedvezményt.

2010. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nemtud de én ezt olvastam:



Jelzálog alapú kölcsön igénylése esetén a hitelügyletben szereplő személyek – státuszuknak megfelelően – lehetnek adósok, adóstársak, az adóstársakon belül is beszélhetünk kötelezően vagy technikai jelleggel bevonandó, illetőleg fizetőképességet javító adóstársakról, továbbá készfizető kezesek vagy zálogkötelezettek.


Most akkor mi az igazság? :S


Meg azt hallotam hogyha gyermekem után kapok családi pótlékot úgy nem szűnik meg ez a adókedvezmény.

2010. szept. 19. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!