Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesítmény orientált szülők....

Teljesítmény orientált szülők. Hogy kezeled a gyereked?

Figyelt kérdés
Van itt olyan szülő, aki teljesítmény orientáltságát a gyerekre is kivetíti? Aki többet vár el, mint kellene? Hogyan tudnám hosszútávon csak magamra korlátozni ezt az elvárást? Ideig óráig sikerül, aztán valahogy mégis azon kapom magam, hogy nyomasztom a gyereket az elváráokkal. Még csak 5 éves múlt. Nem akarom egy életre megkeseríteni. Változtatni szeretnék.
2019. szept. 9. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Mégis mit vársz el egy 5 éves gyerektől? Csak kíváncsi vagyok...
2019. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én ennek elszenvedője voltam, így érdemben nem tudok segíteni, de mindenképpen nagyon dicséretes, hogy felismerted és tudatosan igyekszel tenni ellene. Szerintem ezért legyél nagyon büszke magadra. Sajna az én szüleim egymás alá adták a lovat. Lett is eredménye, pszichológiai kezelésre szorulok, de erről ők nem tudnak, mert az ő gyerekük nem lehet beteg, nem lehet gyenge, nem lehet sérülékeny. Az én gyerekemnek (még pici, 5 honapos) ha rajtam múlik, SOHA nem kell ezt majd elszenvednie. Természetesen lesznek elvárások, lesznek követelmenyek, de hogy csak úgy lehetsz értékes ember hogy leteszel valamit az asztalra, hogy kigürized magadat az utolsó izzadságcseppig és csak akkor fogsz a minimumon állni, hogy senki és semmi vagy, nem számít a jó szíved, kedves természeted, barátságosságod, semmi, csak teljesíts...egyetlen gyereknek sem kívánom.

Nem tudtam érdemben segíteni tudom, de kérlek, ne tedd ezt a fiaddal! Találd meg magadban az egyensúlyt!

2019. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rám időnként rámszól a gyerek osztályfőnöke, hogy ne legyek annyira maximalista. Nem értek vele egyet, mert nem várok olyat a gyerektől, amire nem képes, max olyat, amihez lusta.

Mondjuk azt gyorsan megtanultam, hogy a 90%-os 5-ös is ugyanolyan értékű, mint a hibátlan... ezt ár elérte nálam a tanár :D

2019. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!