Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen felelőtlenek?

Miért ilyen felelőtlenek?

Figyelt kérdés
Egyes családok miért ilyen felelőtlenek, hogy biztos jövedelem nélkül vállalnak gyereket? Ha nem tudnak minőségi dolgokkal ellátni egy gyereket, akkor minek vállalják?
2019. szept. 17. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Minek kell mással foglalkozni? Komolyan, ennek mégis mi értelme?
2019. szept. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Az nem a felelőség/felelőtlenség kérdése.
2019. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Ősi biológiai ösztön és nem "vállalás" kérdése, ez csak a "modern" ember vesszőparipája.
2019. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Én eddig ezeket az indokokat hallottam azoktól, akik 0 egzisztenciára vállaltak gyereket:

- Mindenkinek kell legalább egy gyerek.

- Ha szeretet van, akkor semmi más nem számít.

- Nem kell mindent megvenni a gyereknek.

- Én is szegénységben nőttem fel.

- Majd kapunk innen-onnan segítséget.

- Majd lesz valahogy.

A személyes kedvencem:

- Inkább szülök, minthogy dolgozzak. /sajnos többször halottam ezt olyanoktól, akik minimálbéren tengődnek/

2019. szept. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Mit értesz minőségi alatt? 100 ezres babakocsi, 6000 ezer ruha meg 8 millió játék? Ez mind fölösleges!
2019. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Van, aki annyira vágyik gyerekre, hogy kvázi bármilyen körülmények közé vállalja, aztán majd lesz valahogy. Olyan is van, akinek csak besikerül. És nyilván van olyan is, ahol a gyerekvállaláskor még úgy tűnt, hogy adottak a feltételek, aztán történt valami, ami lenullázta a családot egzisztenciálisan (devizahitel, a családfő balesete, lakástűz stb).
2019. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem mindegy mire gondolsz minőségi dolgok alatt. Mi nem állunk rosszul anyagilag de sokmindent meglehet olcsóbban venni mint ahogy egyes helyeken hirdetik. Én pl 30 000ért szinte tiszta új babakocsit vettem. Kb nem is használták. Akkor miért kellett volna többszázezres, közben pedig talán 6 hónapig használtuk. Ruhákból is tökéletes egy Pepcos, olyan gyorsan kinövik. Tehát azért nem mindegy.
2019. szept. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
péládul? mondjuk a romák. 18 -21 évesen már 3 gyerek a semmire. szporodnak mint a bolondgombák sokszor a gyerekeik meg éheznek.
2019. szept. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Hol a határ? Honnantól felelős döntés gyereket vállalni? A magam részéről elég jó anyagi körülmények között vállaltam, illetve vállaltunk gyereket. De nem gondolnám, hogy bárki felett itélkeznem kéne aki rosszabb körülmények közé vállal. Arról nem beszélve, hogy mi van ha történik valami? A jó körülmények között vállalt gyerek(ek), sem biztos hogy örökké jó körülmények között maradnak. Jöhet egy gazdasági válság, vagy egy csődbe ment cég, rossz pénzügyi döntés, baleset akármi.


Amúgy 10 hónapos a fiam és baromira nem érdekli a csillivilli minőségi játék. Viszont imád a műanyag vizes flakonnal játszani, meg mászni/lépkedni az elgurult labda után.

Persze értem hogy te tovább is gondolod hogy míg egyik gyerek később majd táborba megy, addig a másik nem. De mondom, bárkivel bármikor törtéhet bármi.

2019. szept. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező olyanokra gondol, akik tényleg a semmire vállalnak gyereket.

Pár hónapja olvastam egy adománygyűjtő oldalon: nagymama egyedül neveli 4-5-6(?) unokáját, a legidősebb (talán 18-19éves) gyereket vár. Szükségük lenne: babakocsira, kádra, ruhákra, pipere holmikra...... és ami a lényeg, pelenkára folyamatosan!

Aki még a pelenkát is csak adományokból tudja megoldani, az vajon minek akar gyereket?

2019. szept. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!