Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ritka vagy gyakori név? Miért?

Ritka vagy gyakori név? Miért?

Figyelt kérdés

Kérlek, indokold is meg.

Ha szeretnél, leírhatod a kedvenc neveidet is.



2019. szept. 20. 07:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Ma már ritka, de mindenki által ismert. Azért mert ez tetszett.
2019. szept. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én valamiért nem szerettem volna ha az oviban 4 en is figyelnek ugyanarra a névre, viszont ha még van mellette egy ugyanolyan az nem zavar. Igyekeztem azért egy ízléses közepesen gyakori nevet találni, ami tetszik.
2019. szept. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően nem volt szempont, hogy gyakori vagy ritka-e, csak tetsszen mindkettőnknek.

Péter lett a fiam, ez mostanában viszonylag ritka (mindenki csodálkozik aki meghallja hogy ez a neve), viszont mégis közismert.

Ha fiútestvére lesz, akkor viszont valószínű a gyakori nevek közül kap nevet: Bence vagy Dávid lesz.

Ha kislányunk lesz akkor a Vivien nagy esélyes, ami olyasmi kategória, mint a Péter... Esetleg még Lili, Liza, Léna amik gyakoriak...

2019. szept. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Mint az első, ritka, de mindenki ismeri. Leó és Blanka, ez utóbbi sajna kissé divatba jött azóta.
2019. szept. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a ritkább, de normális nevek híve vagyok. Tehát teljesen hétköznapi név a naptárból, de mégsem hívnak így minden második embert, illetve gyereket. Persze, ezt nem lehet mondjuk előre megmondani, mert pl. amikor az én nevemet adták a szüleim, meglehetősen ritka volt, aztán most már nagyon sok kislányt hívnak így. Ennek ellenére én továbbra is úgy érzem, hogy a saját korosztályomon belül ritka a nevem, hiszen talán 1-2 korombelit ismerek ezzel a névvel. Szóval ezt venném figyelembe, hogy nem adnék olyan nevet, ami akkor mondjuk a top 10-20 névben benne van, mert magamból indulok ki, én nagyon szerettem mindig is, hogy csak én vagyok a nevemmel és nem 3 lányt hívnak így még az osztályból.

Másrészt meg a gyakoriság nagyon helyfüggő is, pl. én nem Magyarországon lakom, de szomszédos országban. Ehhez képest azért elég nagy különbségek vannak a nevek gyakoriságát illetően. De nem is kell más országba menni, kisebb területeken is megfigyelhető ez. Meg nálam már az is számít, hogy a környezetemben mennyi van egy bizonyos névből. Lehet hogy országos szinten ritkább, de a környezetemben több van, akkor sem adnám.

Nyilván nem várom el, hogy az én gyerekem legyen az egyetlen a névvel, nem is gondolom azt, hogy a nevétől lesz különleges, de azért nem szeretném, hogy tömegneve legyen. Ugyanakkor az is nagyon fontos, hogy normális, érthető, lehetőleg nemzetközi név legyen, nem szeretném megnehezíteni a gyerekem életét.

Lánynévből a kedvencem az Emília, de tetszik még az Izabella, Lívia, Júlia, Margaréta, Kornélia, Karolina. Fiúból kedvenc a Simon, aztán tetszik még pl. Henrik, Vilmos, Benedek, Kristóf, Richárd.

2019. szept. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, nekünk is szempont volt hogy ne legyen gyakori név, mi egy ovi mellett lakunk szóval tisztában voltunk az aktuális top nevekkel.

Olyan nevet kerestünk, ami közismert, de mégsem felkapott, és nem olyan extra külföldi hangzású.

Fiúnk Sebestyén, lányunk Lídia lett

2019. szept. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányom Anna. A születésé évében ez volt a második leggyakrabban adott női név. Mivel úgy 6 éves koromban eldöntöttem, hogy ha lányom lesz ez lesz a neve, marhára nem érdekeit a toplista. Ma már 16 éves és soha egyetlen Anna nevű nem volt a korosztályában körülötte.
2019. szept. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább csak örültünk, hogy közös nevezőre jutottunk :) Inkább az eredet és jelentés volt fontos (meg a vezetéknévhez való illeszkedés), de talán inkább legyen gyakoribb, azaz ismert, de ne kérdezzenek vissza. Jobban szeretem az egyszerűt a kirívónál, és inkább legyen története, mint csak jól hangzó betűk egymás után.
2019. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valahol a ketto kozott. Ne legyen olyan amire azt se tudjak (nev alapjan) hogy fiu e vagy lany, de olyan sem, ahol 4-5 van kozossegben ilyen nevu gyermek.
2019. szept. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Inkább gyakori. Nekem is tucatnevem van a korosztályomban, mindig volt az osztályban/táborban/közösségben rajtam kívül 1-2 másik lány is ilyen névvel. De engem ez sosem zavart.

Ritka nevek közül kizárólag olyat adnék, ami közismert, csak egy ideje már nem felkapott.

2019. szept. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!