Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anya vagyok. Az...

Egyedülálló anya vagyok. Az édesapa megszabhatja hova költözök országon belül?

Figyelt kérdés

Jó napot/Sziasztok!

Rövid próbálok lenni. Fel éve külön mentünk a gyerekem apjával. Jelenleg másik városban élünk. Még nem vagyunk ide bejelentve. Nem állt egyikünk szándékába sem gyerekelhelyezésről intézkedni, tehát erről nincs határozatunk. A kérdésem a következő lenne. Olyat hallottam vagy hogy is mondjam, hogy az apa beleegyezése kell ha az ő bejelentett lakcímétől 50 km-nél messzebb szeretnék költözni. Nekem ez egy kicsit abszurdnak tűnik.

Tényleg így van ez? Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat



2019. szept. 25. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem volt gyermekelhelyezes, akkor ugyanannyi joga van mindkettőtöknek a gyerekhez. Ha a gyerek az apával azonos lakcímre van bejelentve, te pedig onnan elviszed, ha epp olyanja van, akár a rendorseggel is hazavitetheti, téged meg feljelenthet. Indíts gyermekelheylezesi pert.
2019. szept. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát ha megvan a gyermekelhelyezés, akkor lehet költöznöm a kicsivel az ő engedélye nélkül vagyis a határozattól függően? annak 3 kimenetele lehet ugye? Vagy az apáé, vagy az anyáé és azon belül vagy közös vagy kizárólagos? Vagy ezen felül van még más kimenetele? És majd bíróságon be kell jelenteném vagy valahol ha költözni szeretnék?

Elnézést a sok kérdésért és előre köszönöm ha válaszokat is kapok rá

2019. szept. 25. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Kizárólagos kb biztos nem lesz, arra ne is számíts. Nem kell az engedélye, de neked biztosítanod kell a láthatást. Ha az ország másik felebe akarsz költözni, akkor azért védd figyelembe, higy a gyereknek az apjára is szüksége van
2019. szept. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Persze, szeretném is ha lenne apja, az apuka nem annyira. Nem is azért szeretnék költözni, hanem a jobb megélhetés miatt. A kizárólagossá nem is számítok hisz hál istennek amíg együtt voltunk az első 3 hónapban jó apának mondhatom őt. Auert kérdeztem van-e más kimenetel mert én ezekről tudok csak.

Köszönöm a választ

2019. szept. 25. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!