Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a férjem menne el gyedre,...

Ha a férjem menne el gyedre, akkor a baba születésétől fogva neki kellene gyed-en lennie? Ha igen, akkor ott, ahol az édesapa van gyeden, kiárt dolog, h a baba szopjon és anyatejes kisbaba legyen. Hogy megy ez a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

2013. márc. 18. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

a baba születésétől az apa nem lehet gyeden, csak ha az anyának lejárt a tgyás-a, illetve az annak megfelelő időtartam, vagyis 168 nap. Az apa akkor mehet a gyerek születésétől gyedre, ha a baba nem a szülő nő háztartásában nevelkedik, vagy az anya meghal.

A gyedet bármikor le lehet mondani, senkinek sem kötelező gyeden lennie.

Lehet anyatejes a baba a továbbiakban is, ha az anya lefeji a tejet, csak nem szopik, hanem cumisüvegből kapja.

De mint írtam, ez a baba születése után 168 nappal lehet, akkor meg már majdnem fél éves a baba.

2013. márc. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez szép dolog, hogy apuka legyen gyeden a babával. :)

nálunk is felvetődött anno ez a kérdés, de én kikötöttem, hogy az első évben én akarok itthon maradni a kicsivel.


de! a szülés előtt 28 nappal, legkésőbb a szülés napjától az anyát megilleti a terhességi gyermekágyi segély, ami 168 nap, (feltéve, hogy volt biztosítási jogviszonya: munkaviszonya) utána jön a gyed. ekkor kb fél éves a pici. nna, innentől érdemes elmennie az apukának gyedre.

szerintem legyél vele otthon az első fél évben, kapjon csak tejcsit, amíg csak lehet.

értem én az anyagi indokokat, de ne felejtsd el, hogy szülés után nem véletlenül van az ún. gyermekágyi időszak.


szerintem gondoljátok át mégegyszer

2013. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg GYED-re a gyerek születésétől mehet az apa, ha egyébként megvannak a jogosultság feltételei. Csak TGYÁS-t nem kaphat az apa.

Bármikor lehet menet közben "cserélni". Kezdhet az anya és később az apa lesz GYED-en, de kezdheti az apuka a szülés után rögtön.

2013. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem mehet gyedre az apa, a gyerek születésétől kezdve, csak ha nem az anya háztartásában él a gyerek, vagy meghal az anya, mint ezt már írtam.


"Ha az anya terhességi-gyermekágyi segélyre nem jogosult, vagy nem vette igénybe, az apa részére a gyermekgondozási díjat a (a szülési szabadság, illetőleg a terhesség-gyermekágyi segély időtartama) 24 hét, illetőleg 168 naptári nap lejártát követő naptól lehet megállapítani. A 168-dik napot ebben az esetben a gyermek születésétől kell számítani."


[link]


Mindezt itt is írják. A TB infó talán nem téved.

2013. márc. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazad van. Én az OEP honlapján olvastam és ott is úgy van, ahogy írod, csak első olvasásra elsiklottam fölötte.
2013. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!