Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testvéreknek Andor és Dorka név?

Testvéreknek Andor és Dorka név?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3 éves kisfiunk, Andornak hívják! Októberben érkezik a kis hugi! Nagyon tetszik nekünk a Dorka név, csak az a bajom vele, hogy ha az Andort becézik Andorkának, abban ugye egy az egyben benne van a Dorka név! Nem ciki ez szerintetek?

2019. szept. 25. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
hát..nem szerencsés... kivéve, ha majd vacsorázni hívod őket: AnDorka - gyertek! (de a Dorka becenév - nem lehet Dóra?)
2019. szept. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%
K#rva gáz név az Andor.. Uram Isten.. látni akarok egy ilyen embert személyesen aki ennyire szereti megszopatni a gyerekét egész életére. Nem a Dorkával van itt baj..
2019. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
2es mi bajod? Szép és férfias név az Andor. Neked nem tetszik - ez ennyi.
2019. szept. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
Ha már ragaszkodtok a dor kezdetű lánynévhez, most néztem, hogy létezik Dorisz. Andorisznak már csak nem becézitek Andort, ugye? Bár nekem se a Dorka, se a Dorisz nem igazán tetszik, de nem is nekem kell hogy tessen.. :)
2019. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
Javaslom inkább, hogy a Dor- kezdetű neveket felejtsétek el. Tök kulturált, normalis nev az Andor, miért akartok kics.e.szni a lányotokkal?
2019. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem tök jó
2019. szept. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyen nevű tesókat, még eszembe sem jutott ez. Mondjuk senki nem szólitja Andorkának a fiút.
2019. szept. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Kettes, ereszd már le egy kicsit a gőzt...hála Istennek nem csak olyan neveket adnak a világban ami neked is elnyeri a tetszésedet. Kérdező nyugi, ha fiam lett volna, Andorunk lett volna. De nem ez a kérdés.

Én nem adnám a Dorkát...maximum azzal a kompromisszummal, hogy nem fogjátok Andorkának hívni a kisfiatokat. Szerintem úgy működhet.

2019. szept. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

Az Andor szép név.

A mi lányunk Dorka. (Hosszú, komoly vezetékneve van, azért lett a becézett alak, meg hát Janka, Lenke, Blanka is becézett, csak már önállósultak.

Ez az Andorka dolog ez picit fura...

2019. szept. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha a fiatakot már nem fogjátok Andorkának hívni, akkor simán. Mit szóltok esetleg a Dórához vagy Dorottyához? Akár ezeket is lehetne Dorkának becézni, és mégse hasonlít annyira.
2019. szept. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!