Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bélférgesség terhesen?

Bélférgesség terhesen?

Figyelt kérdés
Baromira el vagyok keseredve. A 2éves fiam pelenkájában ma vettem észre, hogy gond van. Nem is értem az egészet nagy figyelmet szentelek a fertőtlenítésre, mosásra és mégis ez történt. Orvos már persze nincs, csak holnap tudom elvinni. Viszont én 24 hetes vagyok és mi van ha én is elkaptam? Úgy olvasgattam mindenhol, hogy nem lehet kezelni terhesség alatt. Akkor hogy tovább?
2019. szept. 26. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Biztos, hogy fogják kezelni a te bélférgességed is.Elvileg ha többen éltek együtt mindenkit kell.Az egy dolog, hogy te fertőtlenítesz, elég ha egy macskát megsimogat, közelebb hajol hozzá és be tudja szippantani vagy belenyúl a szájába, homokot nyel stb..stb..Két éves gyerek nem figyel még ilyen dolgokra.Megesik ez nem a te hibád.
2019. szept. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jól esett a biztató szó. Remélem gyorsan elmúlik ez az undorító dolog :(
2019. szept. 26. 18:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én nyáron jól körbe jártam a témát mert a lányom bélférges lett és a neten mindenhol azt olvastam terhesen nem kezelhető.Én akkor 16 hetes voltam.A lányom vermoxot kapott, szinte azonnal helyretette, én meg csak mostam és fertőtlenítettem

Minden nap ágynemű csere, törölköző csere, ezeket ruhával együtt 60 fokon és mindent vasalni. Ezt kb 3 hétig míg tartott a kúra (3 tabletta 3 egymást kovető nap és 2 hét mulva ismételni)

Közben 1 hónapig minden nap zseblampával figyelgettem a saját székletem is. Terhesen nem akartam kezelni ha nincs mit. Szerencsere nem is kellett.

Egyébként a gyerekorvosunk és egy másik orvos is azt mondta lehet szedni terhesen is, főképp ha már túl van a kismama a 12.héten. de nem törvényszerű, hogy elkaptad.

2019. szept. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ti is átestetek ezen. És nagyon köszönöm, hogy megosztottad ezt velem.
2019. szept. 26. 21:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként valószínű hogy nem kapod el tőle. Nálunk unokahugom kapta el egyszer. Homokot evett. Megesik. Senki más nem fertőződött. Amúgy is elvileg azért kelnek ki inkább gyerekekben mert nekik gyengébb az immunrendszerük. Persze tudom, a terheseknek is.
2019. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Fel a fejjel! A tetű is hasonló érzés lesz majd!

2 gyerekes anyuka

2019. szept. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes mi egyszer nem voltunk sem tetvesek, sem pedig férgesek. Nyílván megeshet bárkivel, de nem kell úgy beállítani, mintha mindenki átesne ezeken.
2019. szept. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaja 7-es ez a hozzászólás segítőkész és informatív is volt. Nekem meg az unokahugom volt férges, a nővérem meg tetves. Én meg egyiket se kaptam el, pedig nővéremmel mikor kiderült, meg előtte egy agyban is aludtunk el éjjel. Na. Akkor most te ilyen uberkiraly vagy vagy csak szerencsés? Vagy mi volt a mondanivalód?
2019. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És akkor mi van ha ti nem voltatok??? Ettől még se több se kevesebb nem vagy...

A tetüt anno suliban más gyerektől kaptam el, bélférget kiskutyától. A gyerekem meg allatos taborban szedte össze valószínüleg vagy a homokozóban... ehhez nem kell putriban élni. És szerintem burokban sem érdemes...

2019. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez nem putri kérdése valóban :(

Ma az orvos kB mosolygott a kétségbeesésemen, amikor kérdeztem hol hibáztam? Közölte kB minden második gyermek túl esik ezen. Elég ha a homokozóba belepisil egy macska,kutya stb. Ha esetleg valaki ezzel találkozik és olvassa én nem kaptam gyógyszert terhesen. Fokhagymás ételeket kell ennem, de apukát is kezelni kell attól függetlenül, hogy nála nincs tünet és természetesen a fiamat. Ezen kívül egy válaszadó amit írt szintén hasznos, ágynemű, törölközők stb fertőtlenítése, én az összes játékot fertőtlenítettem és az evőeszközöket is.Szerencsére nem annyira veszélyes, mint amennyire gusztustalan. Még egyszer köszönöm a gyors válaszát mindenkinek

2019. szept. 27. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!