Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kilátástalannak érzem az...

Kilátástalannak érzem az életem, terhesen mit csinálhatnék? Szakítanátok ebben az esetben, ilyen beszólás után?

Figyelt kérdés

Nem tudom hol kezdjem, leírom az alap infókat, ha van kérdésetek, válaszolok szívesen rájuk. Szóval, 18 éves koromban jöttünk össze a párommal, lassan 4 éve együtt vagyunk, 3 éve élünk együtt. Biztosnak éreztem a kapcsolatunkat nagyon... Egyetemre jártam, a szüleim támogattak anyagilag. De egyszerűen nem értették, hogy én nem vagyok arra a pályára való, amire szántak, nem szerettem a szakomat. Tavasszal kiderült, hogy babát várok, és mi a párommal nagyon örültünk, én meg is könnyebbültem, hogy egy ideig "parkolópályára" kerül az egyetem téma. A szüleim rosszul fogadták a dolgot, főleg azért, hogy mi az, hogy én az őszi félévet már el sem akarom kezdeni, és hogy majd biztos nem leszek itthon évekig a babával, majd ülhetek láblógatva, ha már van diplomám. Összevesztünk, sokmindent vágtunk egymás fejéhez és a vége az lett, hogy májusban beszéltünk utoljára.

A párommal közben összeköltöztünk, tervezgettünk, de egyre több a súrlódás. Pl. hogy mondta, házasodjunk össze még a baba születése előtt. Én ezt nem akartam egyáltalán, mert máshogy képzeltem az esküvőt, és ezt mondtam is neki. Erre megsértődött, hogy hozzá se akarok menni, meg mindek tervezgetünk közösen, ha nekem megvan a saját tervem. Aztán ugye nő a család, nekem egy 3 ajtós kis Fiat 500-asom van. Anyukám előző autója, szóval nem egy mai darab. Mondtam, hogy kéne nekem nagyobb autó, mert most pl. így a babát a hordozóba szenvedés lesz betenni mindig, a csomagtartója is pici nagyon. Mutattam, milyeneket néztem, és kiakadt, hogy mit gondolok én, ő a fáról szedi a pénzt?! Meg hogy fogalmam sincs az értékéről, majd ha én dolgozok meg érte, akkor fogom ezt látni. Mondtam, hogy tudom hogy lenne rá, látom a bankszámláit, erre meg hogy nem fog nekem magyarázkodni, fogalmam sincs nekem semmiről, inkább csak üljek szépen a fenekemen, és ne gondolkozzak, jobban járunk. És utána mondta, hogy majd akkor szólhatok bele, mire költjük a pénzt, ha dolgozni lát. Tudja, hogy ez volt az egyik kétségem a babánál, hogy majd egyszer ilyesmit vág a fejemhez... És akkor esküdözött, hogy ő soha, meg ami az övé, az az enyém, és ezért lett hozzáférésem a számlájához is. Erre most ez. Utána elkezdtem sírni, azért kezdett el veszekedni, hogy mit hisztizek, meg hogy majd később a gyerekkel felváltva fogunk itthon sírni?! Kiskorom óta nem bírom, ha kiabálnak velem, egyszerűen nem... Most persze már lehiggadt, és jön, hogy akkor csütörtökön, vagy pénteken elmehetünk megnézni az autókat, ha szeretném és hogy nem rám volt ideges, hanem hogy a hosszúhétvégén is dolgoznia kellett, fáradt volt és elég pénzt költöttünk már a múlt héten, nem akart pénzköltésről beszélni. Csinált reggelit is, kedveskedik, de egyszerűen rosszul vagyok tőle, gyomoridegem van. Miatta feladtam a jövőmet, hogy neki gyereket szüljek. Összevesztem a szüleimmel is. Erre undorítóan beszél velem, és mindent a fejemhez vág, aztán meg annyit mond, hogy "fáradt volt". Később is lesz fáradt, akkor majd megveri az újszülött lányunkat, vagy engem? Tegnap is azt éreztem, hogy legszívesebben elmennék valahová, de mégis hova tudnék? 21 hetes terhes vagyok, nincs saját lakásom, a szüleimmel nem beszélek. Fogalmam sincs, mi a megoldás. Félek, hogy a kicsi megszületése után rosszabb lesz esetleg, és akkor méginkább megrémiszt majd a helyzet. Azt mondja, hogy mi vagyunk a mindenei, de akkor mégis hogy viselkedhet így velem?!



2019. aug. 19. 12:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 A kérdező kommentje:
Most látom, mennyit írtam... Bocsi, de kivagyok még mindig, meg hogy engem hibáztat. Pedig van elég bajom így is, nem hiányzik, hogy ami eddig jó volt, az is elromoljon.
2019. aug. 19. 12:25
 2/66 anonim ***** válasza:
51%

Most komolyan a szüleidtől várod el, hogy kocsit vegyenek neked? Fura, de a kis nissan micramba tökéletesen belefér a gyerekülés, plusz akár 1 hónapra is bevasarolhatnék, azt is be tudnám pakolni. Tesómnak lehajhato tetos kocsija volt, azaz a hátsó ulesre alig lehet beferni. Úgyis megoldották a dolgot. Nem a kifogást kell keresni. Jah és terhesen is lehet egyetemre járni, nem te lennél az egyedüli. Létezik levelező szak is.

Nem csodálom, hogy ki vannak akadva, sosem értettem az ilyen felelőtlen embereket, sosem dolgoztak még, se gondolom azt elvárnak az államtól, hogy fizessenek mig ő 3 évig orthon van a gyerekkel, igaz, semmit sem tettek még meg semmiért, de hát na

2019. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 A kérdező kommentje:
Nem, a szüleimtől nem várok el semmit. Nem is beszéltem velük, mióta elmondtuk a pici hírét.
2019. aug. 19. 12:36
 4/66 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj már, de szerinted jó ötlet lenne szakítani, úgy, hogy a szüleiddel se állsz szóba, soha nem dolgoztál, gondolom a pasid lakásában laksz? Értem én, hogy a hormonok, stb., de gondolkozzál egy kicsit! Nem tolt be egy új autót a popsikád alá, hát ezen aztán tényleg ki kell borulni. Szakítasz, mehetsz az anyaotthonba, ha van hely, a gyes és csp 38 ezer lesz havonta, sok sikert!
2019. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is picit vegyél vissza,elvégre a barátod tart el és fog is.Van fogalmad arról,hogy mennyi kiadásotok lesz?Persze nincs,ha se.mit nem teszel hozzá a közös kasszához.
2019. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 A kérdező kommentje:
Van fogalmam, igen. De azt is tudom, hogy mennyi a megtakarításunk, hány helyről jön be még pénz (egyéb érdekeltségek, passzív jövedelem), és ahogy ő is mondta, bőven belefér egy kisbaba. Meg tényleg látom, ő is mennyit költ, szóval nem állunk rosszul. És ő járhat 15+ milliós autóval, de ha én szeretnék egy nagyobbat, abból azonnal vita van.
2019. aug. 19. 12:43
 7/66 anonim ***** válasza:
85%
Őszintén? Neked csak az igazság fáj. Semmi olyat nem mondott a párod, amiben ne lenne igaza vagy ne lenne jogos.
2019. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 A kérdező kommentje:
Miért, neked hogy esett volna, ha az egyetlen ember, akire számíthatsz, ilyenek vágott volna a fejedhez? Úgy, hogy én feladtam mindent miatta, a jövőnkért.
2019. aug. 19. 12:49
 9/66 anonim ***** válasza:
91%
Ez hiszti semmi más a részedről. Iskolába járni nem akarsz, dolgozni szintúgy, de új autó az kell. Nem csodálom, hogy kiakadt a párod. Én a közös kassza híve vagyok, de abba mind két félnek kell beleadnia. Én nem azon aggódnék, hogy kicsi as kocsid, hanem azon hogyha megunja a párod a hisztiiedet és szakítotok, akkor mit fogsz csinálni egyedül munka, pénz és minden nélkül. Nem azt mondom, hogy a neved kuss és legyél a lábtörlője, de be légyének irreális elvárásaid. És az autó lecserélése csak azért, mert nehéz berakni hordozót, bizony az.
2019. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:
Nekem sem a kocsi a legnagyobb problémám, meg mostmár bele is ment, sőt, ő mondja, hogy akkor nézzük meg őket majd, stb. Hanem az, ahogy beszélt velem... Miközben kettőnk közül én hozom a nagyobb áldozatot.
2019. aug. 19. 12:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!